Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k alkalmazását az Adatkezelési tájékoztatónkban foglaltaknak megfelelően.
Menü

Gyógynövények IBS, funkcionális diszpepszia és puffadással járó panaszok kiegészítő kezelésére

Gyógynövények IBS, funkcionális diszpepszia és puffadással járó panaszok kiegészítő kezelésére

Az irritábilis bél szindróma (IBS), a funkcionális diszpepszia és más, puffadással, felfúvódással, teltségérzettel járó panaszok gyakran jelentősen rontják az érintettek életminőségét. Bár ezeknek az állapotoknak a kiváltó okai szerteágazók lehetnek – a bélflóra egyensúlyzavara, a stressz, a helytelen étrend, esetleg öröklött hajlam is szerepet játszhat –, a tüneti kezelést alapvetően az orvos által előírt gyógyszerek és speciális diétás- és életmódterápia képezik. Ezeken felül léteznek olyan gyógynövények, az emésztés támogatásán, a puffadás enyhítésén keresztül enyhülést hozhatnak a mindennapi diszkomfortérzetre. A következőkben olyan növényeket mutatunk be, amelyek együttesen alkalmazva is előnyösek lehetnek, hiszen a szakirodalom szerint egyes hatóanyagok egymás hatását erősítve segíthetik az emésztőrendszer harmóniájának visszaállítását.

 

Hét gyógynövény a könnyebb emésztésért

 

mentha-piperita

A borsmentában lévő anyagok hatására csökken a vékonybél perisztaltikus mozgásának intenzitása 

1. Borsmentalevél és borsmentaolaj

A borsmenta intenzív módon járul hozzá a teltségérzet, felfúvódás csökkenéséhez. Levele és a belőle kivont illóolaj hatóanyag összetétele részben eltér, ezért előnyös, ha együtt alkalmazzuk őket, így erőteljesebb hatást fejthet ki a bélrendszerben.

 

2. Kis ezerjófű

A kis ezerjófű keserűanyagai alapvetően étvágyjavító hatásúak, elősegíthetik az emésztőnedvek termelésének kiegyensúlyozottabbá válását, ami hosszabb távon hozzájárulhat a megfelelő emésztéshez.

 

3. Orvosi kamilla

Az orvosi kamilla széles körben alkalmazott gyógynövény, többek között segítheti a teltségérzet, felfúvódás csökkentését is. Gyakori házi szer gyomorpanaszokra, ideges eredetű diszkomfortérzetre is, és sokszor javasolják akkor, ha az emésztési problémák a stressz fokozott jelenlétével függnek össze.

 

anethum-graveolens

A kaporolaj ellazítja a simaizmokat, így enyhülhet az étkezés utáni teltségérzet és puffadás


4. Kaporlevél

A kaporlevél kíméletes módon játszik szerepet a teltségérzet, felfúvódás enyhítésében. Fűszernövényként is gyakran használjuk, mert segítséget nyújthat a gázképződés csökkentésében és a könnyebb emésztés elősegítésében.

 

5. Köménymagolaj

A köménymag hosszú ideje ismert puffadásgátló és görcsoldó fűszer, illóolaja hasonló célokra használható,ezért különösen hasznos lehet kiegészítésként alkalmazni.

 

6. Édesköménymag-olaj

Az édesköménymag-olaj különösen közkedvelt gyermekkori hasfájásnál, de felnőtteknél is támogatja az emésztési folyamatokat, enyhítheti a gázképződést.

 

Egy kapszulában minden, ami a könnyebb emésztéshez kell

A fenti növények hatását kombinálja a Könnyű emésztés nevű étrend-kiegészítő, amely borsmentalevelet, borsmentaolajat, kis ezerjófüvet, orvosi kamillát, kaporlevelet, köménymagolajat és édesköménymag-olajat egyetlen komplexben hoz össze. Ezek a gyógynövények szinergikusan egészítik ki egymást, hozzájárulva a könnyű, egészséges emésztéshez és az étkezés utáni jobb közérzet eléréséhez.
 

konnyu-emesztes

A termékben megtalálható növények mindegyike a felfúvódás, puffadás, az étkezés után jelentkező diszkomfortérzet enyhítését támogatja

 

Hogyan segíti a komplex a könnyű emésztést IBS, funkcionális diszpepszia és puffadás esetén?

  • IBS esetén: A görcsök, hasi fájdalom és székelési habitus-zavarok komplex módon kezelendők, de a borsmenta vagy az édeskömény közismerten hasznos lehet ezeknél a panaszoknál, amikor kiegészítő jellegű megoldást keresünk.

  • Funkcionális diszpepszia: A keserű kis ezerjófű hozzájárulhat a jobb emésztőnedv-termeléshez, ezáltal a teltségérzet gyorsabban csillapodhat, a kamilla és a kapor pedig enyhítheti az étkezés utáni felfúvódást.

  • Puffadással járó problémák: A köménymag- és édesköménymag-olaj segít a gázok távozásában, a borsmenta és a kamilla pedig oldhatják a hasi diszkomfortot.

Bár a Könnyű emésztés kapszula összetevői nem helyettesítik a célzott gyógykezelést vagy a szakorvosi tanácsokat, kiegészítő eszközként remekül beilleszthetők az előírt étrendbe, valamint az orvosi és életmódterápiába. A termék kiváló minőségű, laboratóriumi vizsgálatokkal ellenőrzött gyógynövény-alapanyagokkal készül, ami biztosítja a megbízható hatóanyag-tartalmat és a kellő tisztaságot.

 

Összefoglalás

Az emésztési rendellenességek – legyen szó IBS-ről, funkcionális diszpepsziáról, vagy egyszerűen gyakori puffadásról – összetett problémák, amelyeknek a gyökere sokszor egyéni, és alapos orvosi kivizsgálást igényel. A legtöbb esetben a helyes étrend, a stresszkezelés és a célzott gyógyszeres kúra (amikor szükséges) alkotja a terápia alapjait. Ezt kiegészítheti azonban a fenti hat gyógynövény, melyek mindegyike segíti a könnyű emésztést.

Mielőtt azonban bármilyen új kiegészítőt bevezetnénk az étrendbe, különösen ha gyógyszereket is szedünk, javasolt egyeztetni az orvossal vagy gyógyszerésszel. A gondosan megválasztott, minőségi gyógynövények azonban valóban segíthetnek a mindennapi emésztési komfort és jó közérzet elérésében.

 

Papp János

Keresés