ORVOSI KAMILLA
60 db szuperfinom instant gyógynövényport tartalmazó étrend-kiegészítő gyógynövénykapszula, bevizsgált, kiváló minőségű gyógynövényből. Egészségügyi hatásai: 2. Támogatja az emésztés egészségét. 3. Hozzájárul a jó, pihentető alváshoz. 4. Elősegíti a nyugodt hangulatot és az ellazulást. 5. Támogatja az egészséges zsíranyagcserét, elősegíti a testsúly csökkentését. |
|
Hűségpontok: | 249 |
Átlagos értékelés: |
![]() |
Elérhetőség: | Raktáron |
Várható szállítás: | 2023. szeptember 26. |
|
Részletes ismertető
Ezért ajánljuk:
- A legtöbb orvosi kamilla virágzatot (500 mg) tartalmazó kapszula Magyarországon!
- Egy kapszula tartalma ~2 g kamillavirágzatból készült teának felel meg.
- A kapszulákban lévő SonicFine® instant gyógynövénypor általános előnyei:
- akár 2x nagyobb biológiai hozzáférhetőség,
- 8x nagyobb biológiai aktivitás,
- 2x jobb oldhatóság,
- 2x magasabb flavonoid- és polifenoltartalom,
- 3x erősebb antioxidáns hatás,
- 2x több vízoldható rost,
- 100% hatóanyagtartalom.
- Bevizsgált, kiváló minőségű gyógynövényből készült (minőségi tanúsítvány letöltése)
- A kapszulákban lévő porból tea készíthető vagy bármilyen folyadékban elkeverhető.
Az orvosi kamilla virágzat egészségügyi hatásait alátámasztó tudományos bizonyítékok
A bemutatott tudományos vizsgálatok eredményei az orvosi kamilla virágzatra általánosan vagy a hivatkozásokban szereplő készítményre vonatkoznak. Bemutatásuk célja, hogy alátámasszák a termékünkben lévő gyógynövény egészségre gyakorolt pozitív hatásait. ⇒ További részletek
1. A száj, a garat és a hangszálak, valamint az immunrendszer egészségét támogató hatása
- A szájnyálkahártya-gyulladás kezelésében több klinikai vizsgálatban is hatásosnak bizonyult a kamillavirág-kivonat. A vizsgálatok igazolták, hogy a vele történő öblögetés alkalmazásával megelőzhető, illetve kezelhető a gyulladás (Carl, Braga, Tavakoli).
- A vizsgálatok eredményei megerősítik a kamilla-kivonat igazolt gyulladáscsökkentő hatását, amely úgy jön létre, hogy a kivonat gátolja a ciklooxigenáz és a lipoxigenáz enzimeket, ennek hatására pedig csökken a gyulladásért és fájdalomért felelős prosztaglandinok és leukotriének képződése (Wang, Hormann).
2. A gyomor és az emésztőrendszer egészségét támogató hatása
- Kombinációs készítményben a kamillakivonat több klinikai vizsgálatban is hatásosnak bizonyult a savas reflux, a gyomorfájdalom és -görcsök, a hányinger kezelésében (Madisch, Melzer).
- Egy másik hasonló készítmény klinikai vizsgálatban hatásosnak bizonyult funkcionális diszpepszia (olyan emésztési panaszok gyűjtőneve, mint a görcsök, a fájdalom, a gyomortáji égő érzés, a teltségérzet, a hányinger, a hányás és a puffadás) kezelésében (Madisch).
- A túlzott gyomorsavtermelés mellett a Helicobacter pylori baktérium okozta fertőzés a gyomorhurut és gyomorfekély egyik kiváltó oka. A baktérium emberről emberre terjed, hazánkban minden második felnőtt szervezetében kimutatható. A H. pylori a gyomor-nyálkahártya felszínén telepszik meg és minden hatodik fertőzött esetén gyomorfekélyt vált ki. A H. pylori mellett a gyomorfekély kialakulásához egyéb okok, így életmódi és veleszületett tényezők is hozzájárulnak. A nyombélfekélyesek 90-95 százaléka, míg a gyomorfekélyesek 70-90 százalékánál mutatható ki a H. pylori jelenléte. A baktérium kiirtása töredékére csökkenti a fekélybetegség kialakulását vagy kiújulását. Az orvosi kamilla kísérletesen gátolta a H. pylori baktérium fejlődését (Cogo).
- A kamillavirágzatból készült kivonat emésztőrendszerre gyakorolt hatása összefüggésben van azzal a kutatási eredménnyel, amely igazolta, hogy lassítja a vékonybél perisztaltikus mozgását, vagyis ritmikus hullámszerű összehúzódását (Storr).
- Egy másik kutatásban szintén alátámasztották a bélfalban is megtalálható simaizomszövetre gyakorolt hatását, ami magyarázza a kamilla görcsoldó tulajdonságait is (Sharifi).
3-4. Nyugtató, pihentető alvást elősegítő hatása
- A nyugtató, altató hatás szoros összefüggésben van a kamillavirágzat emésztőrendszerre gyakorolt hatásával, hiszen a fokozottan működő emésztőrendszer akadályozza a jó minőségű alvást.
- A kamillakivonat hatását vizsgálták általános szorongásos zavarban szenvedő betegek esetében is. A klinikai vizsgálatban sem az orvosok, sem a betegek nem tudták, hogy ki kapja a kamillakivonatot és ki a hatástalan (placebo) készítményt, ezzel is biztosították, hogy a hatás kizárólag a kamillakivonatra legyen visszavezethető. A kutatásban 57 beteg vett részt. A nyolc hétig tartó klinikai vizsgálatban a kivonat jelentős javulást okozott a betegeknél. A kamillát kapó csoport tagjainak szorongásának erőssége átlagosan közel harmadára csökkent. A kezelés alatt nem tapasztaltak tényleges mellékhatásokat (Amsterdam).
- Álmatlansággal diagnosztizált embereknél a kamillakivonat csökkentette az éjszakai felébredések számát és az általános napközbeni fáradtságukat, miközben a páciensek nem tapasztaltak mellékhatásokat (Zick).
5. Az egészséges zsíranyagcserét és a testsúly csökkentését támogató hatása
-
Számos állatkísérlet és laboratóriumi vizsgálat igazolja a orvosi kamilla, illetve annak hatóanyagainak jótékony hatását magas koleszteirn-, triglicerid és vércukorszint fennállása esetén. (Villa-Rodriguez, Jabri, Bayliak).
-
Ezen a területen egy klinikai vizsgálatot is végeztek az orvosi kamillával, 64 fő részvételével, akik kettes típusú cukorbetegségben szenvedtek (30 és 60 év közötti férfiak és nők). A vizsgálatban részt vevő személyek fele kamillateát fogyasztott naponta három alkalommal, közvetlenül az étkezés után 8 héten keresztül. A kontrollcsoport vizet ivott. A vizsgálat kezdetén és végén is éhgyomri vérmintákat vettek a kutatók. A kamillatea szignifikánsan csökkentette a vér HbA1C koncentrációját (A HbA1c egy olyan fehérjemolekula, amelyet a vércukor értékeinek vizsgálatára használnak. Segítségével megítélhető az elmúlt 6-10 hét vércukor értékének az átlaga. Segítséget nyújt cukorbeteg terápia hatékonyságának megítélésében.). A vizsgálat kimutatta, hogy a kamillatea az vér inzulin-, összkoleszterin- és LDL-koleszterin-, valamint trigliceridszintjét is szignifikánsan csökkentette a kontrollcsoporthoz képest (Rafraf)
Orvosi kamilla a népgyógyászatban
- Az orvosi kamillát hagyományosan hasmenés, szénanátha, szorongás, nyugtalanság, álmatlanság, emésztőrendszeri görcsök, gyulladáscsökkentők által okozott emésztőrendszeri fekélyek és menstruáció kimaradása és menstruációs fájdalmak esetén használják.
Figyelmeztetések, ellenjavallatok
- Fogyasztása nem helyettesíti a változatos és kiegyensúlyozott étrendet és az egészséges életmódot.
- A fészkesek családjával szembeni érzékenység esetén fogyasztása nem ajánlott!
- Terhesség és szoptatás alatt is fogyasztható.
- 3-6 éves kor alatt fél adag alkalmazása javasolt.
- 3-12 éves kor között a javasolt a kapszulák tartalmát vízben elkeverni a kapszulák nagy mérete miatt (további részletek az Adagolás fejezetben).
- A napi ajánlott fogyasztási mennyiséget ne lépje túl!
- Kisgyermekek elől elzárva tartandó!
Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) által notifikált termék. Notifikációs szám: 32521/2023
![]() |
Termékünk bevizsgált, kiváló minőségű gyógynövényből készült.Minőségi tanúsítvány letöltése gyártási tételszám szerint, amely megtalálható a termék dobozának nyakán, a minőségmegőrzési idő alatt:00417, 02801 |
|
ADAGOLÁS | 1. Toroknyugtatás, 4. Nyugodt közérzet ► Naponta 3x1-2 kapszula 2. Emésztőrendszer egészsége, 5. Egészséges zsíranyagcsere ► 2-3x2 kapszula étkezés előtt. 3. Pihentető alvás ► 2 kapszula lefekvés előtt fél órával. |
FOGYASZTÁS | Kapszulaként fogyasztva ► Bő folyadékkal lenyelve. Teaként fogyasztva ► A kapszulák tartalmát szórja egy pohárba, majd öntse fel 2 dl forró, de legalább 50-60 °C-os (csapmeleg) vízzel. Elkeverés után azonnal fogyasztható. A torok, a garat és a hangszálak nyugtatásához válassza ezt a fogyasztási módot! Ismerje meg, hogyan és miért érdemes teát készíteni a kapszulákból! Folyadékban elkeverve ► A kapszulák tartalma bármilyen folyadékban elkeverhető (pl. méz, joghurt, kefír stb.) |
ÖSSZETEVŐK | Kapszulánként 500 mg orvosi kamilla (székfű) virágzat (Matricariae flos) SonicFine® szuperfinom instant gyógynövénypor, kapszulahéj:zselatin. |
Vélemények













Az orvosi kamilláról
Hatóanyagai
- Hatóanyagai a prokamazulének (matricin - szeszkviterpén lakton), biszaboloidok (l-alfa-biszapolol, biszapolol oxidok, en-in-diciklo-éter), flavonoidok (apigenin, luteolin, patuletin és ezek glikozidjai), kumarinok, pektinszerű nyálkaanyagok.
Története
- Az orvosi kamilla másik nevének, a székfűnek sék előtagja etimológiailag a szik: "tojássárgája" szavunkkal függ össze. Ez utalhat egyrészt a virágzat sárga közepére, vagy a kamilla szikes élőhelyeken való elterjedésére.
- Első írásos említése 1380-ból való, amikor latin szövegkörnyezetben jelenik meg: "Compoui erbas videlicet zekfw", azaz "vásároltam füveket, tudniillik székfűt". Melius Juhász Péter ezt írja róla 1578-ban: "A székfű sokféle. Egyik ám az igen jó szagú, a kit a Barbéllyok a lugban vetnek, ennek Chamomilla a neve. Ez a nemes székfű" - E mondatokból is látszik, hogy már közel fél évezreddel ezelőtt is használták gyulladáscsökkentő hatása és kellemes illata miatt. Használata több mint 2000 évre nyúlik vissza. A kamillaolaj Mesue arab és Trallianus bizánci orvos receptjeiben is fellelhető. A székfű tudományos neve a latin matrix, -icis szóból ered, melynek jelentése: "anyaméh", mivel a görögök és a rómaiak az egyik legjobb orvosságnak tartották a nők menstruációs zavaraira. Ez jelenik meg a magyar mátrafű, mádrafű, anyaméhfű elnevezésekben is.
- További elnevezései: széksaláta, székvirág, kamillópipitér, katóka, marmancs, mesterfű, mezeikapor, papvirágfű, piripara, szentivánpipitér, teafű, kiskamilla, szűzekanyja, birsalmaszagú fű, anyafű, musacél, teagaz, almabűzű.
Elterjedése
- Hazánk egész területén vadon terem, jelentős állományai találhatók szikeseinken. Április második felétől június elejéig virágzik.
Leírása
- Az orvosi székfű alapvetően egyéves, de néha ősszel kelő és áttelelő növény. Változatos magasságúra nő meg: környezettől függően az 5 cm-estől akár a 70 cm-esig is találkozhatunk vele. Sok más hasonló virágzatú növénytől (pl. pipitérek) jól megkülönböztethető azáltal, hogy a fészektányér a virágzás során megnyúlik, és belül kúposan üregessé válik. Ekkorra a kezdetben oldalra álló nyelves virágok is lefelé hajlanak. A virágzatok mindig a főszár és az oldalágak csúcsán fejlődnek, alattuk 5-10 cm-en nincs levél. A fészekvirágzat termős fehér sugárvirágokból és középen sárga, kétivarú csöves virágokból áll.