További képek



Medvehagyma
Mennyiségi kedvezmény
3 db -tól
1.990 Ft / db
|
|
60 db étrend-kiegészítő kapszula, A medvehagyma hivatalos jegyzékben szereplő egészségtámogató hatásai: 1. Segít fenntartani a szív és az erek egészséges működését. |
|
Elérhetőség: | Raktáron |
Várható kézbesítés: | 2025. április 07. |
Hűségpontok: | 229 |
Átlagos értékelés: |
![]() |
|
Leírás
Miért ajánljuk?
- Kimagasló mennyiségű medvehagyma levelet (500 mg) tartalmazó kapszula!
- A kapszulákban lévő szuperfinom gyógynövénypor általános előnyei:
- nagyobb biológiai hozzáférhetőség és aktivitás (kisebb mennyiség is elegendő),
- jobb oldhatóság, több vízoldható rost,
- magasabb flavonoid- és polifenoltartalom,
- erősebb antioxidáns hatás,
- elnyújtott felszívódás, kiegyensúlyozott támogatás,
- teljes hatóanyagspektrum.
- Adalékanyag- és kivonószermentes, a kapszulák a gyógynövényen kívül mást nem tartalmaznak.
- Bevizsgált, kiváló minőségű gyógynövényből készült.
- A kapszulákban lévő porból tea készíthető vagy bármilyen folyadékban elkeverhető.
Mikor ajánljuk?
-
A medvehagyma támogatja a szív és az érrendszer egészségét, a normál koleszterinszint fenntartását. ⇒ Részletes tájékoztató a terméken megjelenő egészséggel kapcsolatos állításokról.
-
A medvehagymalevél rendszeres fogyasztása abban az esetben is előnyös lehet, ha valamilyen gyógynövényt is szeretne fogyasztani egészségtámogató célból a szív- és érrendszeri betegségek megelőzésére szedett koleszterinszint-csökkentők mellett.
A medvehagyma élettani (fiziológiai) hatásai
1-2. A szív és az erek normál működését, valamint az egészséges koleszterin-anyagcserét támogató hatása
- A medvehagyma fő hatóanyagai közül sok megtalálható a fokhagymában is, de számos különleges, csak ebben a növényben előforduló anyag is felel a hatásáért.
- A medvehagymát mindeddig nem sikerült hatékonyan termesztésbe vonni, ezért alapanyagként sokkal drágább, mint a könnyen termeszthető fokhagyma. Ez is magyarázza azt, hogy miért van sokkal több kutatási eredmény a fokhagymával kapcsolatban, amelynek koleszterinszintet, vérnyomást, valamint vércukorszintet csökkentő hatását több klinikai vizsgálattal is alátámasztották (Koscielny, Gadidala, Orekhov, Ried2, Ried3, Reinhart).
- A medvehagyma szív- és érrendszert támogató hatása többek között vérnyomáscsökkentő hatásának köszönhető, amelyet hatóanyagai ACE-gátló tulajdonságai váltanak ki. Az ACE (angiotenzin konvertáló enzim) egy enzim, amely egy olyan anyag (angiotenzin II) keletkezését segíti elő, amely más hatások mellett, csökkenti a vesében a víz és a nátrium kiválasztását, ezzel pedig emeli a vérnyomást. Az ACE-gátlók hatására viszont nem termelődik ez az anyag, tágulnak a vese erei, több vizet és nátriumot választ ki, és így csökken a vérnyomás. A medvehagyma ACE-gátló hatását állatkísérletben támasztották alá: már az étrendben 2 százalékos mennyiségben adagolt porított medvehagymalevél is jelentősen csökkentette a vérplazma ACE-aktivitását (Rietz).
- A medvehagyma ACE-gátló hatása in vitro farmakológiai vizsgálatok alapján erősebbnek bizonyult a fokhagymához képest. A kísérletben a medvehagyma és a fokhagyma levelének vizes kivonatát, valamint a növények hagymájának kivonatait készítették el és vizsgálták többek között ACE-gátló hatásukat. A tesztben a legnagyobb gátló aktivitást a medvehagyma leveléből készült kivonat mutatta, amely hatást a benne található glutamil-peptideknek tulajdonítottak. Ezt követte a fokhagyma leveléből nyert kivonat hatása, a legcsekélyebb hatást pedig a hagymákból készült kivonatok mutatták (Sendl).
- Egy másik állatkísérletben a napi étkezésben már 1 százalék mennyiségű medvehagyma is csökkentette az átlagos szisztolés vérnyomást. A medvehagymával dúsított étrend hatékonyabbnak bizonyult, mint amikor ugyanakkora mennyiségű fokhagymával dúsították. A vizsgálatban jelentős koleszterinszint-csökkentést is mértek. A kutatók a vizsgálati eredményekből arra következtettek, hogy a medvehagyma élettani hatása erőteljesebb, mint a fokhagymának (Preuss).
- Laboratóriumi vizsgálatban a medvehagyma kivonata gátolta a vérlemezke aggregációt. A hatásért feltehetően két specifikus, nem kéntartalmú összetevő, valamint néhány flavonoid hatóanyag felelős (Sabha, Rietz).
További gyógynövények a "SZÍV ÉS ÉRRENDSZER EGÉSZSÉGE"
és a "KOLESZTERIN ÉS VÉRZSÍR" kategóriában
Figyelmeztetések
Fokozhatja a vércukorszint- és vérnyomáscsökkentő gyógyszerek hatását.
-
A medvehagyma állatkísérletekben a fokhagymánál is nagyobb mértékben csökkentette a vér emelkedett inzulinkoncentrációját és a szisztolés vérnyomást. Egyes kutatások szerint a medvehagyma vérnyomáscsökkentő hatása a fokhagymáénál is erősebb lehet (Sendl, Preuss, Rietz).
Terhesség és szoptatás alatt is fogyasztható. Jellegzetes szagú hatóanyagai az anyatejben is megjelenhetnek, így befolyásolhatják a szoptatott csecsemők táplálkozását.
- A medvehagyma nem tartalmaz egészségre nézve kockázatos hatóanyagokat, így a termék fogyasztását étrendi mennyiségben terhesség alatt is ajánljuk. Szoptatás alatt viszont érdemes figyelembe venni, hogy a medvehagyma jellegzetes, aromás ízét okozó vegyületei az anyatejben is kiválasztódnak, ezzel befolyásolhatják a baba táplálkozását, csakúgy mint a fokhagyma esetében (Ziaei, Poupelloz).
6-12 éves kor között fél adag fogyasztása javasolt.
- A medvehagyma hatóanyagai nagy átfedést mutatnak, az élelmiszerként is nagy mennyiségben fogyasztott fokhagymáéval. Az étrend részeként, fűszerezésre ezért a medvehagyma is fogyasztható már két éves kortól, de nagyobb mennyiségben, étrend-kiegészítőként csak 6 éves kortól ajánljuk. 6 és 12 éves kor között fél adag fogyasztását javasoljuk, a kapszulák tartalmát teaként fogyasztva vagy pl.: mézben elkeverve a kapszulák nagy mérete miatt.
Fogyasztás időtartama
- A medvehagymalevélben nem ismert olyan összetevő, amely indokolná a fogyasztása időtartamának korlátozását.
A felsorolt lehetséges mellékhatásokon, kölcsönhatásokon és ellenjavallatokon kívül a tudomány mai állása szerint nem ismert más számottevő kockázat a medvehagyma fogyasztásával kapcsolatban a megadott adagolás mellett.
Étrend-kiegészítők kötelező figyelmeztetései
- Fogyasztása nem helyettesíti a változatos, kiegyensúlyozott étrendet és az egészséges életmódot.
- A napi ajánlott fogyasztási mennyiséget ne lépje túl!
- Kisgyermekek elől elzárva tartandó!
A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) által notifikált termék. Notifikációs szám: 33032/2023
Kosárba |
Érzékszervi jellemzők
* Általános tájékoztató az alkalmazott grafikai jelölésekről (ikonokról)
Adagolás, fogyasztás, összetevők
- ADAGOLÁS:
- Étkezés előtt vagy közben 1-2 kapszula (naponta 2-3-szor).
- FOGYASZTÁS:
- Kapszulaként fogyasztva ► Bő folyadékkal lenyelve.
- Teaként fogyasztva ► A kapszulák tartalmát szórja egy pohárba, majd öntse fel 2 dl 50-60 °C-os vízzel. Elkeverés után azonnal fogyasztható. Ismerje meg, hogyan és miért érdemes teát készíteni a kapszulákból!
- Folyadékban elkeverve ► A kapszulák tartalma elkeverhető akár hideg vízben is, vagy bármilyen más folyadékban (pl. méz, üdítő, turmix, shake, joghurt, olaj stb.)
- ÖSSZETEVŐK:
- Kapszulánként 500 mg medvehagyma levél (Allii ursini folium) NaturMill® szuperfinom gyógynövénypor, kapszulahéj: zselatin.
Vélemények









A medvehagymáról
Hatóanyagai
- Fő hatóanyaga, az allicin megegyezik a fokhagymáéval. Ezen kívül flavonoid-glikozidokat, vitaminokat és jelentős mennyiségű vasat, valamint magnéziumot tartalmaz.
Története
- Jellegzetes fokhagymaillata miatt több mint ezer éve fogyasztják salátaként, ételek fűszerezésére. Medvehagyma nevét onnan kapta, hogy sokszor azokon az élőhelyeken fordul elő, ahol medvék is élnek, akik gyakran fogyasztják is a növényt.
- Főzéssel a levelek harsány fokhagyma íze csökken, így kellemes mártások, főzelékek készíthetők belőle.
- Viszonylag könnyen összetéveszthető a mérgező gyöngyvirággal. Megkülönbözteti őket, hogy a gyöngyvirág levelei a medvehagymával ellentétben párosak és halványzöldek.
Elterjedése
- Üde talajú bükkösök, gyertyános tölgyesek jellemező aljnövénye. Főként a Dunántúli-középhegységben és a Dél-Dunántúlon fordul elő tömegesen. Magyarországon még gyűjthető, de számos országban már betiltották ezt.
Leírása
- Hosszúkás, tojásdad alakú hagymájával telel át, amely a leveléhez hasonlóan szintén fogyasztható. Növényenként két-három, 5-20 cm-es levél fejlődik. Ernyős virágzatában zöldes, sárgásfehér virágokat nevel, amelyek április májusban nyílnak. Elvirágzás után a növény visszahúzódik a talajba.