Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k alkalmazását az Adatkezelési tájékoztatónkban foglaltaknak megfelelően.
Menü

Javallatok

ÚSSZUK MEG A FELFÁZÁST!

Nyáron a legnagyobb melegben felfázni? Lehetséges, sőt mi több egészen gyakori! Most feltárjuk az okait és azt is mik a legjobb gyógynövények, ha megtörténik a baj.

NYUGODT SZÍVVEL, NYÁRON IS! A nyár a vakáció, az utazások és a szabadtéri tevékenységek ideje, azonban az extrém kánikula, magas páratartalom jelentős terhet róhat szervezetünkre ebben az időszakban. Ez különösen veszélyes lehet az idősek, a krónikus betegségekkel és a szív- és érrendszeri problémákkal küzdők számára. 
Tanulmány: a barátcserje fogyasztásának lehetséges kockázatai

Kedves Vásárlónk!

Az alábbiakban egy tanulmányt olvashat a barátcserje fogyasztásának lehetséges kockázatairól. A tanulmány elkészítését az indokolta, hogy a Pest Vármegyei Kormányhivatal Monori Járási Hivatala az UltraFine Barátcserje szuperfinom port tartalmazó gyógynövénykapszula forgalmazását 2024. június 17-étől megtiltotta vállalkozásunk számára.

Frissítve: 2024. július 10-én

SZÉPÍTŐ GYÓGYFÜVEK A szépség belülről fakad. Az egészséges életmód hívei például mind egyetértenek, hogy a tiszta, tápanyagdús étkezés segít abban, hogy a klasszikus értelemben a szépséggel azonosított külső (hibátlan bőr, fényes, erős haj, egészséges körmök) eléréséhez szükséges tápanyagok, vitaminok és ásványi anyagok a szervezetünkbe kerüljenek. Szerencsére a szépségért nem kell mindig szenvedni! Időnként a legnagyobb „áldozat”, amit be kell vállalnunk, hogy egészséges szokásaink közé beiktatjuk néhány gyógynövény rendszeres, kúraszerű fogyasztását. Cikkünkben most összeszedtünk három olyan gyógynövényt, amiktől nemcsak egészségesek, de szépek is leszünk.
GYÓGYNÖVÉNYEK SPECIÁLIS ÉTRENDEKBEN ÉS DIÉTÁKBAN

Ahogy a gyógynövények hatása is sokféle, úgy egy-egy diéta, vagy étrend is más elvek szerint van felépítve és más egészségügyi célok elérésére irányul. Bár vannak olyan gyógynövények, amik egészségtámogató hatása nem specifikus, így gyakorlatilag univerzálisan szinte bármikor, bárkinek fogyaszthatóak, a gyógynövények többsége kifejezetten speciális, jól meghatározott egészségtámogató hatással rendelkezik, így a speciális diétákat eredményesen kiegészítheti. Cikkünkben most ezen második esetet járjuk körbe és ajánlunk is néhány gyógynövényt ami a tapasztalatok és a kutatások alapján támogatja a speciális étrendek és diéták egészségügyi céljait.

PREBIOTIKUS HATÁSÚ GYÓGYNÖVÉNYEK

Ugyan csak pár évtizede jelentek meg a köztudatban, de azóta a prebiotikumokat az emésztőrendszer egészségének alapvető építőköveiként tartják számon. Rostok, amelyek táplálják és támogatják a bélflóra egészséges egyensúlyát. Bár a legtöbb prebiotikum növényekből származik, léteznek állati eredetű, gombákból kivont és az ipar által mesterségesen előállított prebiotikumok is. Cikkünk a természetes eredetű, táplálkozással könnyen felvehető és gazdag tápanyagforrást biztosító növényi eredetű prebiotikumokkal foglalkozik.

Növényi polifenolok az egészségmegőrzésben

Közismert, hogy a növények fogyasztása nem csak a tápanyagtartalmuk miatt előnyös. A bennük lévő többi, kisebb mennyiségben előforduló anyagnak számos jótékony hatása van az emberi egészségre. Gondoljunk csak a zöldségek, gyümölcsök természetes vitamin és ásványianyag-tartalmára, vagy magas rosttartalmára! Egészségünkre gyakorolt jótékony hatás szempontjából nem maradnak el tőlük a növényi polifenolok sem!

Mono vagy komplex? – Egy vagy több gyógynövényt érdemes egyszerre alkalmazni? Ha boltban, vagy drogériában gyógynövényes termékeket keresünk, hajlamosak vagyunk a többféle gyógynövényt, összetevőt tartalmazó termékeknek bizalmat szavazni. De vajon tényleg annál jobb, minél több? Eredményesebben érhetjük el egészségügyi céljainkat, ha a 4-5 különböző gyógynövényt tartalmazó termék helyet olyat alkalmazunk, amely 15 vagy akár 30 gyógynövényt is tartalmaz? Vagy már a 4-5 gyógynövény is túl sok? Ezt a kérdést járjuk körbe ebben a cikkben.
Böjti gyógynövények - Melyiket használjuk és miért?

A böjt, vagyis a táplálék nélküli élet, az emberi szervezet működésének egyik természetes velejárója. Célja, hogy a szervezetet hozzásegítse, hogy az gyógyítsa és újítsa meg önmagát. A böjt során eltávolítjuk szervezetünkből a felesleges salakanyagokat. A böjti önmegtartóztatás eredményeit már rövid távon is érezhetjük: javul általános közérzetünk, nő a teherbírásunk, kitisztul a bőrünk, eltűnhet néhány zavaró plusz kiló. De a böjt hatása hosszabb távon is megmutatkozik. Kutatások szerint a böjtölés ígéretes a szív- és érrendszer egészségét jelző mutatók, például a vérnyomás, a koleszterinszint és a trigliceridszint javításában. Fokozhatja az inzulinérzékenységet, elősegíti a fogyást és javítja az anyagcsere egészségét, így cukorbetegségben és anyagcserezavarokban szenvedők számára is előnyös. Fokozhatja az immunfunkciókat, az autofágiát, csökkentheti a gyulladást és támogathatja a szervezet védekezését a fertőzések, autoimmun betegségek esetén. A böjt az agyra és az idegrendszerre is pozitív hatást fejt ki, neuroprotektív tulajdonságokkal bír, összefüggésbe hozható a kognitív funkciók javulásával és a neurodegeneratív betegségek kockázatának csökkenésével, sőt közvetetten élettartam növelésére is hatással van. Többek között ezért is érdemes a rendszeres böjtöt beépíteni egészségmegőrzési szokásaink közé.

Egészséges epefolyadék-elválasztással az egészségért

Az emésztés az egyik legkomplexebb élettani tevékenysége az emberi szervezetnek. Hatnak rá az elfogyasztott ételek, az emésztőrendszerben lévő bélflóra, a belső elválasztású mirigyek által termelt emésztőenzimek (máj, hasnyálmirigy), a fizikai aktivitás és a mentális stressz is. Ez a hatás ráadásul nem egyirányú, az emésztőrendszerből visszafelé is hat a szerveinkre, gondolkodásunkra, életmódunkra. Ráadásul amellett, hogy a rosszul működő emésztés visszafelé is hat, az egyes elemei egymásra is hatnak. 

 

Keresés