További képek
Bojtorjángyökér
Mennyiségi kedvezmény
3 db -tól
1.890 Ft / db
|
|
60 db étrend-kiegészítő kapszula, A bojtorjángyökér hivatalos jegyzékben szereplő egészségtámogató hatásai: 1. Támogatja a máj egészséges működését és méregtelenítő funkcióit. 2. Hozzájárul az normál emésztéshez és a zsírok lebontásához. 3. Elősegíti a bőr egészséges megjelenését. |
|
Elérhetőség: | Raktáron |
Várható kézbesítés: | 2024. november 22. |
Hűségpontok: | 219 |
Átlagos értékelés: | (1) |
|
Részletes ismertető
Miért ajánljuk?
- 2-szer több hatóanyag*, fokozott hatás!
(*A hatályos Magyar Gyógyszerkönyv Bojtorjángyökér cikkelyében szereplő hidroxifahéjsav-származék-tartalom előíráshoz képest.) - Az Európai Gyógyszerügynökség Gyógynövény Szakbizottsága ajánlásának megfeleltethető formában és adagolással.
- A kapszulákban lévő szuperfinom gyógynövénypor általános előnyei:
- nagyobb biológiai hozzáférhetőség és aktivitás,
- jobb oldhatóság, több vízoldható rost,
- magasabb flavonoid- és polifenoltartalom,
- erősebb antioxidáns hatás,
- 100% hatóanyagtartalom.
- Adalékanyagmentes, a kapszulák a gyógynövényen kívül mást nem tartalmaznak.
- Bevizsgált, kiváló minőségű gyógynövényből készült.
- A kapszulákban lévő porból tea készíthető vagy bármilyen folyadékban elkeverhető.
Mikor ajánljuk?
-
A bojtorján gyökerének számos előnyös élettani hatása van az egészséges emberek számára. Nagy mennyiségben tartalmaz például inulint, egy prebiotikus rostot, amely hozzájárul az egészséges emésztéshez. A bojtorján gyakran használt gyógynövény a méregtelenítő kúrákban is, mivel támogatja a máj normál működését, ezzel hozzájárulva a bőr egészséges megjelenéséhez is. ⇒ Részletes tájékoztató az terméken megjelenő egészséggel kapcsolatos állításokról.
-
A bojtorjángyökér rendszeresen fogyasztható a metabolikus szindróma (2-es típusú cukorbetegség, elhízás, magas vérnyomás, magas vérzsírszint) kezelésére alkalmazott gyógyszeres és életmód-terápia mellett egészségtámogató céllal.
A termék kedvezményes áron vásárolható meg:
A bojtorjángyökér egészségtámogató hatásai
1. A máj egészséges működését és méregtelenítő funkcióit támogató hatása
- A bojtorjángyökér máj egészségét támogató hatása feltehetően antioxidáns hatású vegyületeinek köszönhető. In vitro vizsgálatban bojtorjángyökérből készített kivonat gátolta a mesterségesen kiváltott májkárosodást (Lin1, Lin2).
További gyógynövények a "MÁJMŰKÖDÉS TÁMOGATÁSA" kategóriában
2. Az egészséges emésztést és (5.) a szervezet természetes védekezőképességét támogató hatása
- A bojtorjángyökérben található inulin prebiotikus hatással rendelkezik. Előzetes vizsgálatok alapján az inulin emésztetlenül jut a vékonybélbe, ahol elősegíti a hasznos bélbaktériumok fejlődését azáltal, hogy táplálékul szolgál számukra. Ennek az emésztőrendszer egészségére kifejtett jótékony hatáson kívül további hozadéka, hogy ezzel a szervezet természetes ellenállóképessége is nő, mivel ezek a mikroorganizmusok gátolják a patogén baktériumok növekedését (Li).
További gyógynövények az "EMÉSZTÉS TÁMOGATÁSA" kategóriában
További gyógynövények a "VÉDEKEZŐKÉPESSÉG FOKOZÁSA" kategóriában
3. A bőr egészséges megjelenését elősegítő hatása
- Előzetes kutatások alapján a bojtorjángyökérben található arctigenin és glikozidja, az arctiin felelősek a gyógynövény gyulladáscsökkentő hatásáért. Ezek az anyagok is segíthetik a bőr fiatalosabb megjelenését, a ráncok csökkentését (Gao, Nascimento, Zhao).
- A bőr egészséges megjelenését támogató hatásához hozzájárulhat prebiotikus hatása is, amely segíti az emberi szervezettel szimbiózisban élő baktériumok fejlődését. Méregtelenítő hatása révén a májműködés támogatásával elősegíti a szervezet természetes tisztulási folyamatait, ami közvetett módon szintén hozzájárulhat a tiszta és egészséges bőr fenntartásához.
További gyógynövények a "KÖRÖM, HAJ ÉS BŐR EGÉSZSÉGE" kategóriában
4. A normál vércukorszint fenntartását támogató hatása
- A prebiotikus hatású inulin más szempontból is hasznos a szervezet számára. Alacsony glikémiás indexe miatt segíthet a normál vércukorszint fenntartásában is, mivel nem emészthető és nem szívódik fel az emésztőrendszerben, ezáltal nem emeli meg a vércukorszintet. Továbbá kimutatták, hogy az inulin szabályozza a ghrelin (éhségérzet kiváltásáért felelős hormon) és a szomatosztatin nevezetű hormonok kiválasztását, amely így a késleltetett gyomorürülésen és a késleltetett éhségérzet kialakulásán keresztül javítja a glikémiás választ (Cai, Rao, Zhang).
További gyógynövények a "VÉRCUKOR" kategóriában
Figyelmeztetések
Fogyasztása nem ajánlott a fészkesvirágzatú növényekkel szembeni túlérzékenység esetén.
- A bojtorjángyökér az őszirózsafélék (Asteraceae) családjába tartozó növény, amely az arra érzékenyeknél allergiás reakciókat válthat ki, így a termék fogyasztása számukra ellenjavallt (Rodriguez).
Epekövesség és epeúti szűkület esetén fogyasztása óvatosságot igényel!
- A bojtorjángyökér fokozhatja az epefolyadék elválasztását, amely epekövesség, epeúti szűkület esetén görcsöket idézhet elő, ezért az említett betegségekben szenvedőnél a termék fogyasztása óvatosságot igényel (Laekeman).
Terhesség és szoptatás alatt alkalomszerűen fogyasztható. Gyermekeknek 12 éves kortól adható a megadott adagolás szerint.
- A bojtorjángyökér nem szerepel az EFSA emberi egészségre potenciálisan aggodalomra okot adó növényi anyagok listáján. Egy vizsgálatban in vivo méhstimuláló hatását írták le, azonban a vizsgálat részletei nem ismertek. Hatásait nem vizsgálták terhesség és szoptatás esetén. A bojtorján rövid és hosszú távú fogyasztásának hatását vizsgálva sem tapasztaltak semmilyen egészségre káros hatást állatkísérletekben. Tekintettel arra, hogy a toxicitással kapcsolatos előzetes vizsgálatok pozitívak és alapvetően élelmiszerként, ízesítőként fogyasztott növényről van szó, ezért a bojtorjángyökér alkalomszerű fogyasztását nem tartjuk kockázatosnak terhesség és szoptatás alatt (Hirono).
Fogyasztás időtartama
- A bojtorjángyökér régóta élelmiszerként fogyasztott növény az ázsiai országokban. A bojtorjánt Európában természetes élelmiszerekben használt aromaanyagként tartják számon, amelyek kis mennyiségben az élelmiszerekhez adagolhatók. A hosszú távú fogyasztásának nem ismertek kockázatai, ezért a bojtorjángyökér egészségtámogatás céljából folyamatosan fogyasztható (Moro, Chan).
A felsorolt lehetséges mellékhatásokon, kölcsönhatásokon és ellenjavallatokon kívül a tudomány mai állása szerint nem ismert más számottevő kockázat a bojtorjángyökér fogyasztásával kapcsolatban a megadott adagolás mellett.
Étrend-kiegészítők kötelező figyelmeztetései
- Fogyasztása nem helyettesíti a változatos, kiegyensúlyozott étrendet és az egészséges életmódot.
- A napi ajánlott fogyasztási mennyiséget ne lépje túl!
- Kisgyermekek elől elzárva tartandó!
Termékminőség
BEVIZSGÁLT, KIVÁLÓ MINŐSÉGŰ GYÓGYNÖVÉNYBŐL Termékünket mindig az elérhető legjobb alapanyagból gyártjuk. A makroszkópos és mikroszkópos, valamint az organoleptikus vizsgálatok és a szuperfinom por szemcseméret meghatározása saját minőségi szabványaink szerint történik. A termék gyártói minőségi tanúsítványa ide kattintva tölthető le. |
|
|
|
|
"ACRLAB" MINŐSÉGTANÚSÍTÓ VÉDJEGY A laboratóriumi vizsgálatokban állandó partnerünk az ACCREDIT Laboratórium Kft, amely az ACRLAB minőségtanúsító védjegy használatát minden esetben gyártási tételenként engedélyezi. A termékkel kapcsolatos részletes analitikai vizsgálatok eredményei letölthetők a laboratórium honlapjáról ide kattintva. Gyártásunk minőségbiztosítási folyamatairól ide kattintva olvashat bővebben. |
|
|
A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) által notifikált termék. Notifikációs szám: 33985/2024
Kosárba |
ADAGOLÁS | Naponta 2-3x1 kapszula az étkezések előtt. |
FOGYASZTÁS | Kapszulaként fogyasztva ► Bő folyadékkal lenyelve. Teaként fogyasztva ► A kapszulák tartalmát szórja egy pohárba, majd öntse fel 2 dl forró, de legalább 50-60 °C-os (csapmeleg) vízzel. Elkeverés után azonnal fogyasztható. Ismerje meg, hogyan és miért érdemes teát készíteni a kapszulákból! Folyadékban elkeverve ► A kapszulák tartalma elkeverhető akár hideg vízben is, vagy bármilyen más folyadékban (pl. méz, üdítő, turmix, shake, joghurt, olaj stb.) |
ÖSSZETEVŐK | ► Kapszulánként 500 mg bojtorjángyökér (Arctii radix) SonicFine® szuperfinom instant gyógynövénypor, kapszulahéj:zselatin. |
Vélemények
Napi 2*1 ahogyan én használom!
Jobb közérzet,nincs haspuffadás!
Köszönöm szépen!
A közönséges bojtorjánról
Hatóanyagok
- Inulin, vízoldható poliszacharidok, illóolaj, poli- és kéntartalmú acetilének (arktinin, arktinol), polifenolok, lignánok (arkciin), szterinek.
Története
- A bojtorján szavunk az ótörök baldrian szóra vezethető vissza, valószínűleg még a honfoglalás előtt vettük át. A baldrian szót
többféle növényre is használták, a középkori arab orvoslásban elsősorban a macskagyökérre, ezért annak latin neve, a Valeriána is ebből az ótörök szóból származik. - Tudományos neve a görög arctos szóból keletkezett, jelentése „medve”.
- Virágzatában horgos fészekpikkelyek fejlődnek, amelyek a termésérés után könnyen beleakadnak az állatok bundájába. Ez a rugalmas, könnyen oldható kötés adta az ötletet a tépőzár feltalálásához az 1940-es években.
Elterjedése
- Európában és Ázsiában is elterjedt gyógynövény. Hazánkban utak mentén, erdőszegélyeken, gyomtársulásokban gyakran találkozhatunk vele.
Leírása
- Kétéves növény. Első év végére fejleszti ki 20-25 cm hosszú, 3-4 cm vastag húsos karógyökerét. Tojásdad alakú, szíves vállú, hegyes levelei előbb tőrózsában állnak, elérhetik a 40 cm-es átmérőt is. A 1-1,5 méteres hajtás a második évben fejlődik ki, a rajtuk növő szárlevelek kisebbek. Júliustól szeptemberig nyitja lila virágait. Csak az egyéves, még nem virágzó növények gyökerei gyűjthetők ősszel vagy kora tavasszal.