Vadkakukkfű herba
60 db SonicFine® instant gyógynövényport tartalmazó kapszula, bevizsgált, kiváló minőségű gyógynövényből A vadkakukkfű egészségügyi hatásai: 1. Támogatja a tüdő és a garat egészségét, hozzájárul a könnyű levegővételhez*. 2. Elősegíti az egészséges emésztést. 3. Hozzájárul az immunrendszer egészségéhez. Népgyógyászati alkalmazása: Régóta használják ízületi gyulladásokra és húgyúti fertőtlenítőként is. |
|
Hűségpontok: | 199 |
Átlagos értékelés: |
![]() |
Elérhetőség: | Raktáron |
Várható szállítás: | 2023. február 07. |
|
Részletes ismertető
Ezért ajánljuk:
- A legtöbb vadkakukkfüvet (450 mg) tartalmazó kapszula Magyarországon!
- Egy kapszula tartalma ~2,5 g szálas vadkakukkfű teafűnek felel meg.
- A kapszulákban lévő SonicFine® instant gyógynövénypor általános előnyei:
- akár 2x nagyobb biológiai hozzáférhetőség,
- 8x nagyobb biológiai aktivitás,
- 2x jobb oldhatóság,
- 2x magasabb flavonoid- és polifenoltartalom,
- 3x erősebb antioxidáns hatás,
- 2x több vízoldható rost,
- 100% hatóanyagtartalom.
- Bevizsgált, kiváló minőségű gyógynövényből készült (minőségi tanúsítvány letöltése)
- A kapszulákban lévő porból tea készíthető vagy bármilyen folyadékban elkeverhető.
A vadkakukkfű egészségügyi hatásait alátámasztó tudományos bizonyítékok
A bemutatott tudományos vizsgálatok eredményei a vadkakukkfűre általánosan vagy a hivatkozásokban szereplő készítményre vonatkoznak. Bemutatásuk célja, hogy alátámasszák a a termékünkben lévő gyógynövény egészségügyi hatásait. ⇒ További részletek
1. A tüdő egészségét és a könnyű levegővételt támogató hatása*
- A vadkakukkfűben nagy mennyiségben jelen lévő timol az egyik leggyakrabban alkalmazott és legerősebb hatású természetes antimikróbás anyag. (Dr. Hersch-Martínez és munkatársai kutatása)
- A vadkakukkfű elfogyasztása után a bélből felszívódott timol és egyéb illóolaj-komponensek a májba kerülnek, ahol átalakulnak, majd a tüdő és a vese választja ki őket. Mivel a kiválasztás lassú folyamat (a vérben lévő koncentráció 10 óránként feleződik), ezért a hatás sokáig érvényesül. (Dr. Kohlert és munkatársai kutatása)
- A vadkakukkfű közel azonos illóolaj összetevőkkel rendelkezik, mint a kerti kakukkfű, bár azokat kisebb mennyiségben tartalmazza. A legtöbb kakukkfüvekkel végzett vizsgálatot a kerti kakukkfűvel végezték, így ezen vizsgálatok alapján lehet következtetni a vadkakukkfű egészségtámogató hatásaira. A kerti kakukkfű illóolaj-komponensei a tüdő hörgőiben fokozzák a nyák termelődését, ezzel hígítják a váladékot, amely segíti annak felköhögését. A szakirodalmi adatok szerint az illóolaj vegyületei fokozzák a garatban lévő csillószőrök mozgását is, amely szintén a váladék ürülését segíti. A kutatások azt is igazolták, hogy az illóolajban lévő timol és karvakrol már nagyon kis mennyiségben is kifejtik hatásukat. A kutatások igazolták a hatóanyagok görcskészséget csillapító hatását a hörgőkben. (Dr Begrow és munkatársai kutatása). Ez utóbbi megfigyelés alátámasztja a tapasztalatilag megfigyelt köhögéscsillapító hatást.
- A kakukkfű-kivonatokkal klinikai kutatásokat is végeztek. Egyik ilyen vizsgálatban 60 fő vett részt, akik légúti fertőzés következtében légúti panaszoktól szenvedtek. A csoport egyik fele kakukkfű-kivonatot kapott, a másik fele pedig brómhexint kapott. (A brómhexin egy általánosan használt szintetikus vegyület, amelyet gyógyszerekben nyákoldásra használnak, mivel fokozza a hörgőkben a kiválasztást, ezzel hígítja, könnyebben felköhöghetővé teszi a besűrűsödött nyákot.) A vizsgálat megállapította, hogy a kakukkfű-kivonat éppen olyan hatásos volt, mint a szintetikus készítmény. (Dr. Knols és munkatársai kutatása)
- Egy másik vizsgálatban 154 hörghurutban szenvedő gyermek vett részt, életkoruk a 2 hónapostól a 14 évesig terjedt. 46-an közülük semmilyen más kezelést nem kaptak, csak a kakukkfűből készült kivonatot kapták. A kezelés 7-14 napig tartott. A gyerekek 93,5 százalékánál jelentősen javult a köhögés a kezelés kezdetéhez képest. (Dr. Länger kutatása)
- A kakukkfű-kivonat más gyógynövényekkel együtt is hatásos volt hörghurut és köhögés kezelésében: borostyán, kankalin, ánizs és fehér mályva együttes adásával is eredményesen alkalmazták. Minden esetben csökkentette a hörghurut tüneteit és a betegség fennállásának időtartamát. (Dr. Buechi és munkatársai kutatása, Dr. Ernst és munkatársai kutatása, Dr. Gruenwald és munkatársai kutatása, Dr. Kemmerich és munkatársai kutatása)
2. Emésztést elősegítő hatása
- A kakukkfüvet kisebb mennyiségben hagyományosan húsételek fűszerezésére használják, emésztéskönnyítő hatása miatt. Sok helyen emiatt pecsenyefűnek is hívják.
- A kakukkfű emésztést segítő hatása antimikróbás hatásából is adódik. Egyes baktériumok és gombák a vékonybélben elszaporodva gátolhatják az egészséges emésztést, főképp csökkent emésztőnedv termelődés esetén. (Dr. Länger kutatása)
- Az emésztést segítő hatásához hozzájárul a kakukkfű göcsoldó hatása is, amely nyugtatólag hat a bélfal simaizmaira (Dr. Meister és munkatársai kutatása)
- A vadkakukkfű hatóanyagai valószínűleg az emésztőnedvek (hasnyál, epefolyadék) kiválasztását is fokozzák, amely szintén segíti a zsíros és fehérjében gazdag ételek emésztését.
3. Az immunrendszer egészségét támogató hatása
- A kakukkfűvel nem végeztek olyan klinikai vizsgálatokat, amelyekben az immunrendszerre gyakorolt hatását vizsgálták volna. A korábban ismertetett
- baktérium és gombaellenes hatása;
- továbbá az, hogy a tüdő hörgőcskéit fokozott nyákképződésre serkenti, ezzel védve a tüdőt a behatoló kórokozókkal szemben;
- ezeken kívül a garat csillószőreinek mozgását serkentő hatása, amely az idegen anyagok távozását segíti a szervezetből megalapozza az immunrendszer egészségét támogató hatását.
Vadkakukkfű a népgyógyászatban
A vadkakukkfüvet a népgyógyászatban hörghurut, torokfájás, emésztési problémák, gyomor- és bélhurut, hasmenés, ízületi gyulladás, puffadás esetén használják. Alkalmazzák ezeken kívül vizelethajtóként, húgyúti fertőtlenítőként is. (TRC Natural Medicines)
Figyelmeztetések, ellenjavallatok
- A csillaggal (*) jelölt kedvező egészségügyi hatás eléréséhez válaszd az Adagolásnál ismertetett "B" fogyasztási módot!
- A vadkakukkfű fogyasztása nem helyettesíti a változatos, kiegyensúlyozott étrendet és az egészséges életmódot.
- Fokozhatja a hörgőtágító és a vérhígító gyógyszerek és gyógynövények hatását.
- Terhesség és szoptatás, valamint 4 éves kor alatt fogyasztása nem javasolt!
- Gyermekek elől elzárva tartandó!
![]() |
Termékünk bevizsgált, kiváló minőségű gyógynövényből készült.
|
|
ADAGOLÁS | 1. Tüdő, torok egészsége, 3. Immunrendszer egészsége ► Naponta 2-3x1 kapszula (teakánt fogyasztva). 2. Emésztőrendszer egészsége ► Naponta 2x1-2 kapszula étkezés előtt. |
FOGYASZTÁS | Kapszulaként fogyasztva ► Bő folyadékkal lenyelve. Teaként fogyasztva ► A kapszulák tartalmát szórd egy pohárba, majd öntsd fel 2 dl 50-60 °C-os (csapmeleg) vízzel. Elkeverés után azonnal fogyasztható. A torok, a garat és a hangszálak nyugtatásához válaszd ezt a fogyasztási módot! Tudd meg, hogyan és miért érdemes teát készíteni a kapszulákból! Folyadékban elkeverve ► A kapszulák tartalmát bármilyen folyadékban elkeverheted (pl. méz, joghurt, kefír stb.) |
ÖSSZETEVŐK | Kapszulánként 450 mg vadkakukkfű herba (Serpylli herba) SonicFine® szuperfinom instant gyógynövénypor, kapszulahéj:zselatin. |
Vélemények








Többféle terméket vásárolok rendszeresen, mindegyikkel elégedett vagyok, hatásuk gyorsan érzékelhető.
A szállítás mindig gyors, rendszeres vásárló vagyok.





A vadkakukkfűről
Hatóanyagai
- Illóolaj (0,5-1,2%, timol, geraniol, p-cimol, béta-mircén, gamma terpinén, linalool, terpinén-4-ol, karvakrol), fahéjsav-származékok (rozmaringsav, kávésav, klorogénsav), cserzőanyag, gyanta, szaponinok, triterpén savak (oleanolsav, urzolsav), flavonoidok (apigenin, luteolin, szkutellarein)
Története
- Nevét onnan kapta, hogy a növények többsége tavasszal, a kakukk megérkezésekor nyílik.
- A római katonák kakukkfüves fürdőt vettek, hogy fokozzák erejüket és merészségüket. A bátorsággal összefüggő hagyomány a középkorban is tetten érhető, amikor a hölgyek kakukkfüvet hímeztek lovagjaik kendőjébe.
- Mikróba ellenes hatása már a középkorban ismert volt. XII. században Hildegard von Bingen a lepra, tetvesség és bénulás esetére javallotta.
- Járványok idején a középkorban nagy mennyiségű kakukkfüvet fogyasztottak vagy bedörzsölőként, füstölőként használták.
- A kakukkfűről kapta a csecsemőmirigy (thymus) is az orvosi nevét, a hozzá való hasonlósága miatt.
- A kakukkfű illóolajának fő hatóanyaga, a timol, ma is az egyik leghatékonyabb növényi eredetű antiszeptikum.
Elterjedése
- A vadkakukkfű Európában általánosan elterjedt, de megtalálható Észak-Afrikában és Ázsiában is. Hazánkban főképp homokpusztákon, hegyi réteken, kaszálókon, cseres-tölgyesek tisztásain találkozhatunk vele.
Leírása
- Évelő, vékony szárú félcserje. 10-30 cm magasra nő. Szőrös levelei keresztben átellenesen nőnek, lándzsásak, mindkét oldaluk olajmirigyekkel pontozott. Májustól júliusig virágzik.