ORVOSI CITROMFŰ
60 db szuperfinom instant gyógynövényport tartalmazó étrend-kiegészítő gyógynövénykapszula, bevizsgált, kiváló minőségű gyógynövényből
Az orvosi citromfű egészségügyi hatásai: 1. Hozzájárul a szellemi képesség megőrzéséhez. 2. Elősegíti a nyugodt, kiegyensúlyozott hangulatot, a jó szellemi és fizikai jó közérzetet. |
|
Hűségpontok: | 199 |
Átlagos értékelés: |
![]() |
Elérhetőség: | Raktáron |
Várható szállítás: | 2023. szeptember 26. |
|
Részletes ismertető
Ezért ajánljuk:
- Egy kapszula tartalma ~3 g szálas orvosi citromfű tealevélnek felel meg.
- A kapszulákban lévő SonicFine® instant gyógynövénypor általános előnyei:
- akár 2x nagyobb biológiai hozzáférhetőség,
- 8x nagyobb biológiai aktivitás,
- 2x jobb oldhatóság,
- 2x magasabb flavonoid- és polifenoltartalom,
- 3x erősebb antioxidáns hatás,
- 2x több vízoldható rost,
- 100% hatóanyagtartalom.
- Bevizsgált, kiváló minőségű gyógynövényből készült (minőségi tanúsítvány letöltése)
- A kapszulákban lévő porból tea készíthető vagy bármilyen folyadékban elkeverhető.
Egészségügyi hatásait alátámasztó tudományos bizonyítékok
A bemutatott tudományos vizsgálatok eredményei az orvosi citromfűre általánosan vagy a hivatkozásokban szereplő készítményre vonatkoznak. Bemutatásuk célja, hogy alátámasszák a termékünkben lévő gyógynövény pozitív egészséggel kapcsolatos hatásait. ⇒ További részletek
1. Szellemi képességek megőrzését és a gondolkodás egészségét támogató hatása
- Az orvosi citromfűlevél kivonatának hatását enyhe és mérsékelt Alzheimer-kóros betegeken vizsgálták pozitív eredménnyel. A vizsgálatban sem az orvosok, sem a betegek nem tudták, hogy citromfüvet tartalmazó készítményt vagy hatóanyag nélküli placebo gyógyszert kapnak-e. A kutatók ezzel is biztosították, hogy a vizsgálat eredményét ne befolyásolják szubjektív tényezők. A klinikai vizsgálatban 42, enyhe vagy közepesen súlyos Alzheimer-kóros beteg vett részt (65 és 80 év közöttiek, 18 nő, 24 férfi). A kutatók vizsgálat végén úgy ítélték meg, hogy a citromfűkivonat értékes eszköze az enyhe és mérsékelt Alzheimer-kóros betegek kezelésének. A citromfűkivonat jó hatással volt a betegek gondolkodási képességére. Különösen hatékonynak bizonyult az Alzheimer-kórral járó dührohamok esetében, amelyek nemcsak a betegek, hanem a hozzátartozók életét is gyakran megkeserítik (Akhondzedeh).
- Egy 2003-ban közzétett kutatás szerint a citromfűkivonat a fiatalok memóriáját és hangulatát is javítja. A vizsgálatba 20 önkéntest vontak be, akik 600, 1000, és 1600 mg szárított citromfüvet kaptak kapszulában. A legnagyobb dózis esetén jelentősen javult a résztvevők szellemi képessége, jobb lett a hangulatuk és nyugodtabbá váltak. A kutatók szerint ezek az adatok is alátámasztják, hogy a citromfű az Alzheimer-kór kezelésében is hatásos segédeszköz lehet (Kennedy).
2. A nyugodt, pozitív hangulatot, illetve a jó szellemi és fizikai közérzetet támogató hatása
- Az orvosi citromfű hangulatra és szellemi képességekre gyakorolt hatását egy speciális vizsgálatban kutatták az Egyesült Királyságban. Ebben 18 egészséges önkéntesnek adtak citromfű-kivonatot. Ezután egy órával enyhe pszichés stressznek tették ki őket. A hangulatukat és szellemi teljesítményüket pedig egy korábbi vizsgálattal vetették össze. A kutatók megállapították, hogy a citromfű-kivonat jelentősen csökkentette a stressz negatív hangulati hatásait, emellett növelte a kezelésben részt vevők önértékelését. A vizsgált személyek a kezelés hatására gyorsabban oldottak meg matematikai feladatokat úgy, hogy ez nem ment a pontosság rovására (Kennedy).
- A citromfű-kivonat hatását olyan 6-7 éves gyerekek estében is vizsgálták, akik szorongtak a fogászati kezelés előtt. A vizsgálatba vont 90 gyerekek egy része placebót (hatóanyag nélküli készítményt), másik részük citromfű-kivonatot kapott. 30 perccel később azoknál a gyerekeknél, aki nagy dózisú citromfű-kivonatot kaptak, jelentősen csökkent a szorongás (Pardo-Aldave).
3. A nyugodt, pihentető alvást elősegítő hatása
- A citromfű nyugtató, altató hatása régóta ismert. Ezt erősíti meg az a kutatás is, amelyben 20 önkéntes vett részt (6 férfi és 14 nő, 18-tól 70 éves korig), akik enyhe vagy mérsékelt szorongásos és alvási rendellenességben szenvedtek. A kísérletben részt vevők 95 százalékánál eredményes volt a citromfű-kivonat, 70 százalékuknál teljesen elmúlt a szorongás, 85 százalékuknál az álmatlanság, 70 százalékuknál pedig mindkettő. A vizsgálat alatt nem figyeltek meg mellékhatásokat. A kutatók megállapították, hogy az enyhe vagy mérsékelt szorongásos rendellenességben, illetve az alvászavarokban szenvedőknek használható alternatívát jelent a citromfű-kivonattal végzett kezelés (Cases).
4. Egészséges emésztést támogogató hatása
- A citromfű más gyógynövényekkel kombinálva több klinikai kutatásban is eredményes volt az elégtelen emésztőnedv-elválasztás okozta emésztési rendellenességek, az irritábilisbél-szindróma (IBS) kezelésében és a csecsemőkori hasfájás (kólika) kezelésében (Vejdani, Madisch, Melzer, Savino, Martinelli, Weizman).
- A citromfű emésztést egészségét támogató hatása főként antixidáns hatású hatóanyagaira vezethető vissza. Az antioxidánsai jellemzően polifenolos szerkezetűek (Hohmann, Triantaphyllou) Az antioxidáns hatásért leginkább a rozmaringsav felelős, amely a kutatások szerint erős gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik (Englberger). Az antioxidáns vegyületek jelentős szerepet játszanak a gyulladásos folyamatok káros hatásainak mérséklésében. Az egészségtelen étkezés, a stressz, a dohányzás, az alváshiány, sőt a túlzásba vitt sportolás is fokozza a gyulladásserkentő anyagok termelődését a szervezetben. Ezt ellensúlyozzák az antioxidáns vegyületek. A szervezet folyamatosan magas gyulladásszintje emésztőrendszeri panaszokhoz, autoimmun-betegségekhez, szív- és érrendszeri problémákhoz, cukorbetegséghez, ízületi fájdalmakhoz vezethet.
Orvosi citromfű a népgyógyászatban
A citromfű több száz éve használt gyógynövény. A népgyógyászatban idegerősítőként, nyugtatóként, alvászavarok és tartós rossz kedv esetén alkalmazzák. Szintén használják ideges eredetű szívpanaszok, illetve pajzsmirigy túlműködés és az ebből fakadó idegesség esetén. A tapasztalatok szerint segíti a máj működését, emésztésjavító, puffadásgátló hatású. A világ sok részén figyelemhiányos hiperaktivitási rendellenességek (ADHD), életkorhoz kapcsolódó szellemi teljesítmény hanyatlása, hányinger, irritábilis bél szindróma (IBS) és vastagbél-betegségek esetén is alkalmazzák.
Figyelmeztetések, ellenjavallatok
- Fogyasztása nem helyettesíti a változatos, kiegyensúlyozott étrendet és az egészséges életmódot!
- Nyugtató, altató hatású gyógynövényekkel vagy gyógyszerekkel együtt fogyasztva fokozhatja azok hatását!
- Terhesség és szoptatás alatt is fogyasztható.
- Fogyasztása 3 éves kor alatt nem ajánlott!
- 3 és 10 éves kor között az ajánlott a teaként történő fogyasztása a kapszulák nagy mérete miatt. További részletek az adagolásnál.
- A napi ajánlott fogyasztási mennyiséget ne lépje túl!
- Kisgyermekek elől elzárva tartandó!
Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) által notifikált termék. Notifikációs szám: 32475/2023
![]() |
Termékünk bevizsgált, kiváló minőségű gyógynövényből készült.Minőségi tanúsítvány letöltése gyártási tételszám szerint, amely megtalálható a termék dobozának nyakán, a minőségmegőrzési idő alatt:00368, 02701, 02702 |
|
ADAGOLÁS | 1. Szellemi képességek megőrzése, 2. Nyugodt, pozitív hangulat ► Naponta 2-3x1 kapszula. 3. Pihentető alvás ► 1-2 kapszula lefekvés előtt fél órával. 3. Emésztés egészsége ► Naponta 2-3x1 kapszula étkezés előtt. |
FOGYASZTÁS | Kapszulaként fogyasztva ► Bő folyadékkal lenyelve. Teaként fogyasztva ► A kapszulák tartalmát szórja egy pohárba, majd öntse fel 2 dl forró, de legalább 50-60 °C-os (csapmeleg) vízzel. Elkeverés után azonnal fogyasztható. Ismerje meg, hogyan és miért érdemes teát készíteni a kapszulákból! Folyadékban elkeverve ► A kapszulák tartalma bármilyen folyadékban elkeverhető (pl. méz, joghurt, kefír stb.) |
ÖSSZETEVŐK | Kapszulánként 450 mg orvosi citromfű levél (Melissae folium) SonicFine® szuperfinom instant gyógynövénypor, kapszulahéj:zselatin. |
Vélemények









Hatásos.
Máskor is rendelek még.








Az orvosi citromfűről
Hatóanyagok
- llóolaj: 0,06-0,8% (monoterpén aldehidek: főképp citrál, nerál és cotronellál).
- Szeszkviterpén származékok: β-kariofillén és germakrén-D (mindkettő 10%-ban az illóolajban.
- Monoterépén glikozidok.
- Flavonoidok glikozdos formában: luteolin, quercetin, apigenin és kampferol
- Fenilpropanoidok, többek között hidroxi-fahéjsav származékok: kávésav, klorogénsav és rozmaringsav.
- Triterpének: ursolsav és oleanolsav.
Története
- Több mint 2000 éve használjuk sokféle célra. Idegnyugtató hatását először Avicenna (980-1037 között élt perzsa tudós) írta le. A középkori Európa nyugtató- és csillapítószere volt citromfűből készült Melissa-víz.
- Tudományos neve jó mézelő képességére utal, a melissa ugyanis görögül mézelőt jelent. Erre utal korábban általánosan használt magyar neve is: méhfű. A méhek állítólag annyira szeretik, hogy ahogy Csapó József írja 1775-ben: „ha a kast megkenik vele, abból soha ki nem szöknek".
Elterjedése
- Dél-Európában és Kelet-Mediterránban őshonos. Hazánkban kivadulva fordul elő a Dunántúl délkeleti részén.
Leírása
- Lágy szárú évelő növény. Bokrosan elágazó szára 1 méter magasra is megnő. Keresztben átellenes tojásdad levelei 3-6 centiméteresek, sötétzöldek, gyéren szőrözöttek, kissé hólyagos felületűek. Virágai bimbós állapotban sárgák, kinyílva fehérek.