További képek



Lándzsás útifű
Mennyiségi kedvezmény
3 db -tól
1.990 Ft / db
|
|
60 db étrend-kiegészítő kapszula, A lándzsás útifű levél egészségtámogató hatásai:
*EFSA jegyzékben szereplő egészségtámogató hatás. |
|
Elérhetőség: | Raktáron |
Várható kézbesítés: | 2025. április 04. |
Hűségpontok: | 229 |
Átlagos értékelés: |
![]() |
|
Leírás
Miért ajánljuk?
- Kimagasló mennyiségű lándzsás útifüvet (500 mg) tartalmazó kapszula!
- A hatályos Európai Gyógyszerkönyv előírásainak megfelelő minőségű lándzsás útifűből, a gyógyszerkönyvi előíráshoz képest 200%-kal magasabb orto-dihidroxifahéjsav-származék tartalommal!
- A kapszulákban lévő szuperfinom gyógynövénypor általános előnyei:
- nagyobb biológiai hozzáférhetőség és aktivitás (kisebb mennyiség is elegendő),
- jobb oldhatóság, több vízoldható rost,
- magasabb flavonoid- és polifenoltartalom,
- erősebb antioxidáns hatás,
- elnyújtott felszívódás, kiegyensúlyozott támogatás,
- teljes hatóanyagspektrum.
- Adalékanyag- és kivonószermentes, a kapszulák a gyógynövényen kívül mást nem tartalmaznak.
- Egy kapszula hatóanyagtartalma megfeleltethető egy filteres teának.
- A kapszulákban lévő porból tea készíthető vagy bármilyen folyadékban elkeverhető.
Mikor ajánljuk?
-
A lándzsás útifűben levő nyálkaanyagok bevonják a száj és a torok nyálkahártyáját, nyugtatják azt, ami különösen előnyös lehet a téli időszakban, amikor száraz a levegő. A poliszacharidok irritációt csökkentő hatását kiegészítik egyéb mikrobafejlődést gátló hatóanyagai is (pl. aukubin és a katalpol). ⇒ Részletes tájékoztató a terméken megjelenő egészséggel kapcsolatos állításokról.
-
A lándzsás útifű megfázás miatti torokfájás kezelésére alkalmazott gyógyszeres és életmód-terápia mellett is fogyasztható egészségtámogató céllal.
A lándzsás útifű élettani (fiziológiai) hatásai
A légutak egészségét támogató hatása
- A lándzsás útifű légutakra gyakorolt kedvező élettani hatását klinikai vizsgálat is alátámasztja. A lándzsás útifű kivonatát 593 személyen vizsgálták, akik életkora 1-től 88 évig terjedt. A kivonatot átlagosan 10 napig szedték. A kezelés 3-14. napjára a légúti irritáció intenzitása és gyakorisága egyaránt csökkent, ahogy a torok érzékenysége is. A lándzsás útifű élettani hatását a vizsgált személyek 62 százalékánál értékelték jónak, 26 százalékuknál pedig kiválónak (összesen 88%). A résztvevőknek csupán 10% gondolta úgy, hogy a lándzsás útifű nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket (Kraft).
- A lándzsás útifű kedvező élettani hatásához hozzájárul, hogy a kutatások szerint leveléből készült kivonat növeli az emberi fehérvérsejtekben az antitest-képződését (Strzelecka).
- A lándzsás útifű levelének immunstimuláns hatását a kutatók a benne lévő poliszacharidokra (Bräutigam, Ebringerová), valamint az aukubinra és a klorogénsavra (Chiang), továbbá a katalpolra (Wegener) és az acetozidra (Marchesan) vezetik vissza.
- Az immunrendszer működését támogatja a lándzsás útifű kivonatának laboratóriumban megfigyelt mikrobafejlődést gátló hatása is (Werner).
További gyógynövények a "ALSÓ LÉGUTAK (TÜDŐ) EGÉSZSÉGE"
és a "TOROK, SZÁJ, GARAT ÉS HANGSZÁLAK EGÉSZSÉGE" kategóriában
Figyelmeztetések
3 éves kor alatt fogyasztása nem ajánlott. 3 és 6 éves kor között naponta legfeljebb 3x1 kapszula tartalmából készített tea vagy szirup fogyasztása ajánlott (további részletek az Adagolás fejezetnél).
- A lándzsás útifű számos gyermekeknek szánt köhögéscsillapító készítmény összetevője. Nem ismert olyan tartalomanyaga, amely kockázatos lenne a gyermekek fejlődésére, egészségére. 3 és 6 éves kor között a napi ajánlott mennyiség felének fogyasztását javasoljuk, a nagyobb gyerekekhez és felnőttekéhez képest jelentősen alacsonyabb testsúly miatt (Knöss).
Két hét folyamatos fogyasztás után tartson legalább 3 nap szünetet!
- A lándzsás útifű az eddigi kutatások alapján nem tartalmaz olyan hatóanyagokat, amelyek miatt fogyasztása hosszú távon kockázatot jelentene. Ennek ellenére, mivel a hosszú távú fogyasztásáról kevés tapasztalat áll rendelkezésre, azt javasoljuk, hogy két hét tartós fogyasztás után tartson 3 nap szünetet (Knöss).
Fogyasztása terhesség és szoptatás alatt
- A lándzsás útifű hatását eddig nem vizsgálták terhesség és szoptatás alatt. A lándzsás útifű a szakirodalmi adatok alapján nem tartalmaz olyan anyagokat, amelyek biztonsági aggályokra adnának okot, továbbá nagy mennyiségben jelenlevő összetevői (pl.: poliszacharidok, polifenolok) nem is szívódnak fel az emésztőrendszerből. A régóta fennálló használat és az említett indokok miatt a termék fogyasztását terhesség és szoptatás alatt is biztonságosnak tartjuk.
A lándzsás útifű fogyasztásával kapcsolatban jelenleg nem ismert számottevő kockázat a megadott adagolás mellett.
Étrend-kiegészítők kötelező figyelmeztetései
- Fogyasztása nem helyettesíti a változatos, kiegyensúlyozott étrendet és az egészséges életmódot.
- A napi ajánlott fogyasztási mennyiséget ne lépje túl!
- Kisgyermekek elől elzárva tartandó!
A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) által notifikált termék. Notifikációs szám: 32570/2023
Kosárba |
Érzékszervi jellemzők
* Általános tájékoztató az alkalmazott grafikai jelölésekről (ikonokról)
Adagolás, fogyasztás, összetevők
- ADAGOLÁS:
- Naponta 2-3 alkalommal 1-2 kapszula.
- FOGYASZTÁS:
- Kapszulaként fogyasztva ► Bő folyadékkal lenyelve.
- Teaként fogyasztva ► A kapszulák tartalmát szórja egy pohárba, majd öntse fel 2 dl 50-60 °C-os vízzel. Elkeverés után azonnal fogyasztható. A torok, a garat és a hangszálak nyugtatásához válassza ezt a fogyasztási módot! Ismerje meg, hogyan és miért érdemes teát készíteni a kapszulákból!
- Folyadékban elkeverve ► A kapszulák tartalma elkeverhető akár hideg vízben is, vagy bármilyen más folyadékban (pl. méz, üdítő, turmix, shake, joghurt, olaj stb.).
- ÖSSZETEVŐK:
- Kapszulánként 500 mg lándzsás útifű levél (Plantaginis lanceolatae folium) NaturMill® szuperfinom gyógynövénypor, kapszulahéj: zselatin.
Vélemények








A LÁNDZSÁS ÚTIFŰ -vel találkoztam először a jótékony kis kapszulák közül. Természetesen teaként fogyasztottam. Pár nap után már csak azért ittam, mert elém varázsolja a nyári rét illatát.
Egész kis patikánk van itthon a termékekből, mert fontos a megelőzés. Természetgyógyászként Vendégeimnek, Klienseimnek is jó szívvel ajánlom.

Egy ismerősünk ajánlotta erős allergia esetén. 12 éves gyerkőcnél szuper jól bevált, így pont én is ajánlottam vkinek és mi is készülünk rendelni.
Üdv.: Gy Kata





A lándzsás útifűről
Hatóanyagai
- Hatóanyagai: iridoid glikozidok (aukubin, katalpol), nyálkaanyagok (poliszacharidok), flavonoidok (apigenin, luteolin), feniletanoidok (akteozid, plantamajozid), fenol karbonsavak, cseranyagok (tanninok).
Története
- Latin neve, a Plantago a „planta” talp szóból ered. Utalhat arra, hogy az útszegélyeken gyakran letaposva találkozhatunk vele. Utalhat arra is, hogy a feltört talpat gyógyították régebben vele oly módon, hogy az útifüvek levelét tették a csizmába, amelynek nedvei fertőtlenítették a sebet. Ez utóbbit támasztja alá a Szigetközben elterjedt népnyelvi vaslevél elnevezés is. Az útifű gyógyhatását már Dioszkuridész is ismerte. Az északi népek szintén gyógynövényként használták, főként sebek gyógyítására. Hieronymus Bock (1546) az útifüvet mint minden fű közül a leghasznosabbat dicsérte.
Elterjedése
- Gyakran találkozhatunk vele réteken, legelőkön, füves helyeken, utak mentén, árkokban.
Leírása
- Évelő, gyöktörzses, tőlevélrózsát fejlesztő növény. Levelei a tőkocsányból sugárirányban ágaznak el, 1-3 cm szélesek, 15-20 (30) cm hosszúak, 3-5 hosszanti érrel. A gömbös, később hengeres füzérvirágzatban a virágok alulról felfelé nyílnak.