További képek
Hibiszkusz
Mennyiségi kedvezmény
3 db -tól
1.990 Ft / db
|
|
60 db étrend-kiegészítő kapszula, A hibiszkuszvirág-csészelevél hivatalos jegyzékben szereplő egészségtámogató hatásai: 1. Támogatja a hajszálerekben az egészséges vérkeringést. |
|
Elérhetőség: | Raktáron |
Várható kézbesítés: | 2025. január 09. |
Hűségpontok: | 229 |
Átlagos értékelés: | (8) |
|
Részletes ismertető
Miért ajánljuk?
- A kimagasló mennyiségű hibiszkuszvirág-csészelevelet (700 mg) tartalmazó étrend-kiegészítő!
- 2,5-ször magasabb antocián-tartalommal*
(*A hatályos Európai Gyógyszerkönyv hibiszkuszvirág csészelevélre vonatkozó előíráshoz képest.) - A kapszulákban lévő szuperfinom gyógynövénypor általános előnyei:
- nagyobb biológiai hozzáférhetőség és aktivitás (kisebb mennyiség is elegendő),
- jobb oldhatóság, több vízoldható rost,
- magasabb flavonoid- és polifenoltartalom,
- erősebb antioxidáns hatás,
- elnyújtott felszívódás, kiegyensúlyozott támogatás,
- teljes hatóanyagspektrum.
- Adalékanyag- és kivonószermentes, a kapszulák a gyógynövényen kívül mást nem tartalmaznak.
- Egy kapszula tartalma megfeleltethető egy filteres hibiszkuszteának.
- A kapszulákban lévő porból tea készíthető vagy bármilyen folyadékban elkeverhető.
Mikor ajánljuk?
- A hibiszkuszvirág-csészelevél rendszeres étrend-kiegészítőként történő fogyasztása többek között támogatja a hajszálerekben és a vénákban az egészséges keringést, emellett stimuláló hatású, amellyel hozzájárul a mentális és fizikai fáradtság csökkentéséhez. ⇒ Részletes tájékoztató az terméken megjelenő egészséggel kapcsolatos állításokról.
- A hibiszkuszvirág csészelevél hasznos és egészséges kiegészítője lehet a a magas vércukor- és koleszterinszint, valamint a magas vérnyomás kezelésére alkalmazott gyógyszeres és életmód-terápiának is.
A hibiszkusz élettani (fiziológiai) hatásai
1-2. Egészséges vérkeringést támogató hatása
- A hibiszkuszvirág-csészelevél vérkeringést támogató hatása részben enyhe vérnyomáscsökkentő hatásával is összefügg.
- Számos kutatásban kimutatták, hogy a hibiszkuszteával végzett kúrával (2-6 héten át napi 1 csésze fogyasztásával) enyhe vérnyomáscsökkenés érhető el (McKay; Haji Faraji; Mozaffari-Khosravi; Serban, Riaz és Chopra).
- Mexikói, nigériai, és svájci kutatók is megfigyelték a hibiszkusztea enyhe vérnyomáscsökkentő hatását, a gyógyszeres kezelésben nem részesülők csoportjában is, ráadásul náluk a hibiszkusztea eredményesebbnek bizonyult, mint két gyakran alkalmazott vérnyomáscsökkentő (Herrera-Arellano; Nwachukwu; Al-Anbaki).
- Iráni kutatók klinikai tanulmányok átfogó elemzésében összesen 390 vizsgálatban résztvevő személy adatait elemezve megállapították, hogy a hibiszkusztea-fogyasztás hatására a szisztolés vérnyomás 7,3 Hgmm-el, míg a diasztolés 3,5 Hgmm-el csökkent a normál és a magas vérnyomásúak csoportjában is (Corina).
- A hibiszkusztea fogyasztása növeli a vesék nátrium- és a kloridion kiválasztását. Valószínűleg részben ez áll a vérnyomáscsökkentő hatás hátterében is. A fokozott nátrium- és kloridion kiválasztással együtt a vizelet mennyisége is növekszik (Alarcón-Alonso, Nwachukwu). Egy nigériai-angol tanulmány szerint 2 órával a hibiszkusztea elfogyasztása után fokozódik a vizeletáramlás, ami vérnyomáscsökkenést okoz (Abubakar).
- Angol kutatók több mint 200 tanulmány átfogó elemzése alapján megállapították, hogy a hibiszkusz vérnyomáscsökkentő hatásának másik lehetséges oka az angiotenzin-konvertáló enzim (ACE) gátlása. Ez az enzim a testfolyadék mennyiségének szabályozásán keresztül befolyásolja a vérnyomást. Az ACE-gátló hatást a hibiszkusz antocián hatóanyagai okozzák. Továbbá a hatást magyarázhatja még a sejtekbe történő kalciumbeáramlás gátlása és az értágító hatás is (Da-Costa-Rocha).
- Német, angol, iráni, indiai és kínai kutatások is bizonyítják, hogy a hibiszkusz (rozella) antioxidáns hatóanyagai (pl. antocianinok) felelősek az erek, valamint a vese és a máj védelméért (Frank, Da-Costa-Rocha, Hadi, Lee, Riaz).
- Az alacsonyabb koleszterinszint szintén jó hatással van a vérkeringésére. Iráni kutatók klinikai tanulmánya szerint az anyagcsere-zavarban szenvedő betegeknél a hibiszkusztea (rozellatea) fogyasztása csökkentheti a vér összes koleszterin, az alacsony sűrűségű lipoprotein (LDL koleszterin) és a triglicerid szintjét. Ugyanakkor növeli a „jó koleszterinnek” nevezett nagy sűrűségű lipoprotein (HDL koleszterin) szintjét (Mozaffari-Khosravi, Gurrola-Diaz, Riaz).
- Egy másik iráni klinikai kutatásban 90 elhízott és anyagcserezavaros 12-18 év közöttieket vizsgáltak. A tinédzsereket két csoportra osztották, az egyik felük napi 6 gramm porított hibiszkuszt kapott. Náluk körülbelül 8 százalékkal csökkent az LDL-koleszterinszint a kontroll csoporthoz viszonyítva (Sabzghabaee).
További gyógynövények a "HAJSZÁLEREK EGÉSZSÉGE"
és a "NEHÉZLÁB-ÉRZÉS" kategóriában
3. Vitalitást fokozó, anyagcsere-stimuláló és tonizáló hatása
- Indiai kutatók 120 tanulmányt elemezve arra a következtetésre jutottak, hogy vashiányos vérszegénység esetén ajánlott a hibiszkusz (rozella) rendszeres fogyasztása. A hibiszkusz alacsony pH-értéke és magas C-vitamin tartalma jelentősen segíti a szervezetben a vas felszívódását (Riaz).
- Marokkói kutatók harminc B12-vitamin-hiányos személyen vizsgálva megfigyelték, hogy a hibiszkusz növeli a szájon át szedett B12-vitamin biohasznosulását. Ennek oka feltehetően az, hogy a hibiszkusz növeli a bélhámon keresztül a B12-vitamin (hidroxikobalamin formájának) felszívódását (Souirti).
- Angol kutatók több mint 200 tanulmány elemzése alapján megállapították, hogy a hibiszkusz a zsírképződés és a zsírfelhalmozódás csökkentésén, valamint a keményítő lebomlásának és felszívódásának gátlásán keresztül járul hozzá a hatékonyabb energiafelhasználáshoz, ezáltal a testsúly csökkentéséhez. A nagyszabású elemzésből az is kiderült, hogy a hibiszkusz fogyasztása a vércukorszint szabályozását is elősegíti, ami kiegyensúlyozott energiafelhasználást eredményez, mivel csökkenti az inzulinrezisztenciát, a cukorral kapcsolt molekulák és vérzsírok termelődését, továbbá a szénhidrátbontásban szerepet játszó enzimek működését is gátolja (Da-Costa-Rocha).
- Tajvani és angol kutatók szerint a hibiszkusz enyhe gyulladáscsökkentő hatással is rendelkezik, mivel csökkenti a gyulladásos folyamatokban szerepet játszó citokin molekulák szintjét, valamint a gyulladásos folyamatokban részt vevő ciklooxigenáz enzimet is gátolja (Chou, Da-Costa-Rocha).
További gyógynövények a "VITALITÁS FOKOZÁSA" kategóriában
Figyelmeztetések
Magas növényisav-tartalma miatt enyhén hashajtó hatású lehet.
- A hibiszkuszvirággal kapcsolatos humán klinikai vizsgálatok során nem számoltak be súlyos mellékhatásokról, de a virágban nagy mennyiségben található (15-30%) növényi savak (pl. hibiszkuszsav, aszkorbinsav, citromsav) enyhe hashajtó hatást válthatnak ki. A megadott adagolás mellett nem ismertek más mellékhatások, amelyek gyakran fordulnának elő vagy súlyos következményekkel járnának (Ellis).
Fokozhatja a vércukorszint- és vérnyomáscsökkentő gyógyszerek hatását! Klorokinterápia esetén fogyasztása ellenjavallt!
- Egy egészséges önkénteseken végzett vizsgálat során a hibiszkusztea a terméken ajánlotthoz hasonló napi fogyasztási mennyiség esetén csökkentette a klorokin plazmakoncentrációját, ezért klorokinterápia mellett nem ajánlott a készítmény fogyasztása. Humán klinikai vizsgálatok során azt találták, hogy a hibiszkusztea csökkentette az enyhe és középsúlyos magas vérnyomásban szenvedők vérnyomását. Számos klinikai vizsgálat számolt be különböző hibiszkuszkészítmények vércukorszintcsökkentő hatásáról (Mahmoud, Ahad, Showande, Fakeye, Gurrola-Díaz, Bousheheri, Abdelmonem, Bule, Faraji, McKay).
Terhesség és szoptatás alatt is fogyasztható.
- A hibiszkuszvirág hatóanyagai jól ismertek, amelyek más biztonságosan alkalmazható élelmiszerekben is megtalálhatók. Alacsony a kockázata a fejlődési rendellenességek kialakulásának vagy a magzatra gyakorolt egyéb káros hatásoknak, de az adagolást és a fogyasztási gyakoriságot indokolt a gyógynövény normál étrendben alkalmazott mennyiségéhez igazítani, amely nem nagyobb, mint a napi ajánlott fogyasztási mennyiség.
3 és 10 éves kor között fél adag fogyasztása ajánlott, a kapszulák tartalmából teát készítve.
- A hibiszkuszvirág hatását pozitív eredménnyel vizsgálták túlsúlyos 12-18 éves serdülőkön. Az egy hónapig tartó vizsgálatban naponta 2 gramm finomra őrölt port adtak a kísérletben résztvevőknek. A hibiszkuszvirág mellékhatás profilja nem különbözött érdemben a placebót kapó kontrollcsoportétól. 3 és 12 éves kor között az életkorból fakadó alacsonyabb testsúly miatt indokolt a napi ajánlott mennyiség felét ajánlani fogyasztásra. 3 éves kor alatt a kisgyermekek szervezetének éretlensége miatt a fogyasztása nem ajánlott (Sabzghabaee).
A felsorolt lehetséges mellékhatásokon, kölcsönhatásokon és ellenjavallatokon kívül a tudomány mai állása szerint nem ismert más számottevő kockázat a hibiszkuszvirág-csészelevél fogyasztásával kapcsolatban a megadott adagolás mellett.
Étrend-kiegészítők kötelező figyelmeztetései
- Fogyasztása nem helyettesíti a változatos, kiegyensúlyozott étrendet és az egészséges életmódot.
- A napi ajánlott fogyasztási mennyiséget ne lépje túl!
- Kisgyermekek elől elzárva tartandó!
A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) által notifikált termék. Notifikációs szám: 32165/2023
Kosárba |
Érzékszervi jellemzők
* Általános tájékoztató az alkalmazott grafikai jelölésekről (ikonokról)
Adagolás, fogyasztás, összetevők
ADAGOLÁS | ► Naponta 2x1-2 kapszula. |
FOGYASZTÁS | Kapszulaként fogyasztva ► Bő folyadékkal lenyelve. Teaként fogyasztva ► A kapszulák tartalmát szórja egy pohárba, majd öntse fel 2 dl forró, de legalább 50-60 °C-os (csapmeleg) vízzel. Elkeverés után azonnal fogyasztható. Ismerje meg, hogyan és miért érdemes teát készíteni a kapszulákból! Folyadékban elkeverve ► A kapszulák tartalma elkeverhető akár hideg vízben is, vagy bármilyen más folyadékban (pl. méz, üdítő, turmix, shake, joghurt, olaj stb.) |
ÖSSZETEVŐK | ► Kapszulánként 700 mg hibiszkuszvirág-csészelevél (Hibisci sabdariffae flos) SonicFine® szuperfinom instant gyógynövénypor, kapszulahéj:zselatin. |
Vélemények
A hibiszkuszról (rozelláról)
Hatóanyagok
- Növényi savakat (15-30%), főként hibiszkuszsavat, továbbá almasavat, citromsavat, borkősavat, C-vitamint tartalmaz.
- Színét az antioxidáns hatású antocianin (antocián) színanyagok adják, pl. hibiszcin, szambukozidok, amelyek 1,7-2,5%-os mennyiségben fordulnak elő benne.
- Tartalmaz még flavonoidokat, pektint, nyálkát, illóolajat, valamint kalciumot, vasat, cinket, B-vitaminokat.
Története
- A hibiszkusz Ázsiában őshonos, ma már világszerte termesztik.
- Termését élelmiszerként, levelét fűszerként használták, magjából Kínában olajat nyertek ki.
- Ma a gyógynövény-terápiában és élelmiszeriparban is a piros-lila csészeleveleit alkalmazzák íz- és színjavítóként, mivel a teáknak, ételeknek piros színt és savanykás ízt ad.
- Számos rokon hibiszkusz fajt dísznövényként termesztenek.
Elterjedése
- Délkelet-Ázsiában őshonos, de számos trópusi, szubtrópusi területen is termesztik, például Közép- és Nyugat-Afrikában, Nyugat-Indiában és Amerikában.
Leírása
- A hibiszkusz akár 2,5 m magasra növő cserje. Tenyeresen összetett levelei 8-15 cm hosszúak, fehér vagy halványsárga virágai 8-10 cm átmérőjűek, piros csészelevéllel.
- Terméséréskor begyűjtött összeforrt belső és külső, húsos, piros (vagy lilás) csészeleveleit hasznosítjuk.
- Íze kellemes, savanykás.