További képek



Erdei mályva levél
Mennyiségi kedvezmény
3 db -tól
1.990 Ft / db
|
|
60 db étrend-kiegészítő kapszula, Az erdei mályva hivatalos jegyzékben szereplő egészségtámogató hatásai: 1. Segít fenntartani a rendszeres bélműködést, elősegíti a széklet lazítását, annak könnyű ürítését. 2. Támogatja az egészséges emésztést, a gyomor normál működését. 3. Támogatja a torok nyálkahártyájának egészségét, csökkenti annak irritációját. |
|
Elérhetőség: | Raktáron |
Várható kézbesítés: | 2025. április 08. |
Hűségpontok: | 229 |
Átlagos értékelés: |
![]() |
|
Leírás
Miért ajánljuk?
- Kimagasló mennyiségű erdei mályva levelet (500 mg) tartalmazó kapszula!
- 60%-kal több poliszacharid hatóanyag!*
(*A hatályos Európai Gyógyszerkönyv Mályvalevél gyógynövénycikkelyében szereplő értékhez képest.) - A kapszulákban lévő szuperfinom gyógynövénypor általános előnyei:
- nagyobb biológiai hozzáférhetőség és aktivitás (kisebb mennyiség is elegendő),
- jobb oldhatóság, több vízoldható rost,
- magasabb flavonoid- és polifenoltartalom,
- erősebb antioxidáns hatás,
- elnyújtott felszívódás, kiegyensúlyozott támogatás,
- teljes hatóanyagspektrum.
- Adalékanyag- és kivonószermentes, a kapszulák a gyógynövényen kívül mást nem tartalmaznak.
- Egy kapszula tartalma ~1,5 g mályvalevélből készült teának felel meg.
- A kapszulákban lévő porból tea készíthető vagy bármilyen folyadékban elkeverhető.
Mikor ajánljuk?
-
Az erdei mályvában található nyálkaanyagok bevonják a száj és a torok nyálkahártyáját, nyugtatják azt, ami különösen előnyös lehet a téli időszakban, amikor száraz a levegő. A nyálkaanyagok hozzájárulhatnak az emésztőrendszer nyugtatásához és az irritációk csökkentéséhez is, ami támogathatja az általános gyomor- és bélkomfortot. A mályvalevél segít fenntartani a rendszeres bélműködést, elősegíti a széklet lazítását. ⇒ Részletes tájékoztató a terméken megjelenő egészséggel kapcsolatos állításokról.
-
A mályvalevél emésztőrendszeri panaszok (pl. gyomorfekély, irritábilisbél-szindróma), illetve megfázás miatti torokfájás kezelésére alkalmazott gyógyszeres és életmód-terápia mellett is fogyasztható egészségtámogató céllal.
Az erdei mályva levél élettani (fiziológiai) hatásai
1. A széklet lazítását, annak könnyű ürítését támogató hatása
- A kemény széklet a felnőttek 20, míg a gyerekek 30 százalékát érinti. Egyes gyógynövények székletlazító hatásának mechanizmusa az, hogy gátolják a víz és a nátrium visszaszívását a vastagbélből, így a széklet hígabb lesz és könnyebben ürül. Ilyen például a szenna és a kutyabenge. Bár ezek a gyógynövények nagyon hatásosan teszik a dolgukat, de hosszú távon nem alkalmazhatók, mert használatukhoz egy-két hét alatt hozzászokik a szervezet. Az erdei mályva hatásmechanizmusa viszont eltér tőlük, a mályva hatásáért a benne található nyálkaanyagok (vízoldható poliszacharidok) felelnek, amelyek még a vékonybélben megkötik a keletkező széklet víztartalmát, ezzel lágyítják azt, emellett a bélnyálkahártya felszínét is síkosítják, így a széklet könnyebben tud távozni a szervezetből. Bár enyhébb hatású, mint a szenna és a kutyabenge, nagy előnye, hogy nem szokik hozzá a szervezet, így korlátlan ideig alkalmazható (Elsagh).
- Az erdei mályva könnyű székletürítést elősegítő hatását placebokontrollos klinikai kutatásban vizsgálták. A 203 részvevővel végzett vizsgálatban olyan 18 és 65 év közötti személyek vettek részt, akiknél korábban kemény volt a székletük. A kutatás négy hétig tartott, de már ez első héten nőtt a székletürítések száma a mályvalevelet fogyasztóknál. A kemény széklet előfordulása a kísérlet végén felére csökkent, ahogy az erőltetett székletürítés is. A résztvevők 81 százaléka javulásról számolt be a széklet keménységével kapcsolatban. 76 százalékuk ítélte meg úgy, hogy a mályvalevél hatására kevésbé kellett erőlködniük a székletürítés közben (Elsagh).
- Az emésztőrendszer megfelelő működéséhez nélkülözhetetlen az egészséges bélflóra. A bélbaktériumok képesek feldolgozni olyan tápanyagokat, melyeket az emésztőrendszerünk nem tud lebontani. Ezek az anyagok tápanyagként szolgálnak a hasznos bélbaktériumainknak. A mályvafélék poliszacharidjainak egy része is ilyen (Bone).
Amennyiben az erdei mályva levél enyhe székletlazító hatásánál erőteljesebb megoldásra van szüksége, válassza az Alexandria szenna vagy a Kutyabenge & Papsajtmályva levél étrend-kiegészítő termékeinket!
További gyógynövények a "SZÉKLETLAZÍTÁS" kategóriában
2. Az egészséges emésztést, a gyomor normál működését támogató hatása
- A gyomorban a megemelkedett savszint irritálhatja a nyálkahártyát. Az erdei mályva nyálkaanyagai és flavonoidjai védőréteget képeznek a gyomor-nyálkahártyán, nyugtatják a gyomorfalat. Az erdei mályva levelének emésztőrendszere gyakorolt jótékony hatását kísérletileg is igazolták. A kutatásban a mályvalevél elősegítette a természetes regenerációs folyamatokat és védte a bélnyálkahártyát az irritációtól (Sleiman).
- Az erdei mályva kivonatai in vitro gátló hatásúak voltak a Staphylococcus aureus, az Enterococcus faecalis, a Streptococcus agalactiae, az Erwinia carotovora és az Escherichia coli baktériumokkal szemben(Razavi).
- Az erdei mályva levele laboratóriumi körülmények között gátolta a H. pylori baktérium fejlődését is (Cogo).
További gyógynövények a "GYOMOR EGÉSZSÉGE"
és a "MIKROBIOM TÁMOGATÁSA" kategóriában
3. A toroknyugtató és a légutak egészségét támogató hatása
- Az erdei mályva nyálkaanyagai a torokban védőréteget hoznak létre, ezzel nyugtatják a nyálkahártyát, csökkentik az irritációt, védik a nyálkahártyát a további külső behatásoktól. A mályva nyálkaanyagainak bevonó hatását klinikai kutatásban is alátámasztották. A vizsgálatban résztvevők korábban szájszárazságot tapasztaltak. Nekik erdei mályvából és egy közeli rokonából (Alcea digitata) készült port adtak, naponta háromszor. A négyhetes kísérlet végén a port fogyasztóknál jelentősen csökkent a szájszárazság mértéke, míg a kontrollcsoportban nem volt jelentős változás (Ameri).
- A mályva hatóanyagai laboratóriumi körülmények között több mikroorganizmus fejlődését is gátolták, ilyen volt például a Bacillus cereus, a Staphylococcus aureus, az Escherichia coli és a Salmonella sp. (Mihaylova és mtsa.).
- Az erdei mályva egyes összetevői a tapasztalatok alapján elősegítik a szervezet természetes regenerációs folyamatait, amelyet a kutatók többek között antioxidáns hatásukkal magyaráznak (Baross, Mohamadi).
További gyógynövények a "TOROK, SZÁJ, GARAT ÉS HANGSZÁLAK EGÉSZSÉGE" kategóriában
Figyelmeztetések
Gyógyszerek szedése előtt vagy után egy órával fogyassza, mivel csökkentheti azok felszívódását.
- Magas vízoldható poliszacharid-tartalma (6-8%) miatt javasoljuk, hogy ne fogyassza gyógyszerek szedése előtt vagy után egy órával, mivel a poliszacharidjai megköthetnek egyes gyógyszerhatóanyagokat, így lassíthatják azok felszívódását, ezáltal megváltoztathatják koncentrációjukat a vérplazmában.
4-től 10 éves korig javasolt a kapszulákból teát készíteni (további részletek az Adagolás fejezetnél). Terhesség és szoptatás alatt is fogyasztható.
- A papsajtmályva termése tradicionálisan és széles körben fogyasztott mezei csemege, amit főleg gyerekek fogyasztanak. Nem ismert olyan esettanulmány, amely a termés fogyasztásának következtében kialakuló nem várt hatásokról számolt volna be. Az Európai Gyógyszerügynökség Gyógynövény Szakbizottsága mályvalevélről szóló monográfiájában leírt, mályvalevében jelen lévő anyagok, illetve a monográfiában szereplő nem-klinikai farmakológiai vizsgálatok egyike sem utal biztonsági aggályokra. A mályvalevél fő hatóanyagai a bélből fel nem szívódó vízoldható rostok (6-8%), egyéb tartalomanyagai más élelmiszerekben (főképp zöldségfélékben) is nagy mennyiségben megtalálhatók. Az erdei mályvát és a papsajtmályvát számos országban fogyasztják zöldségként, funkcionális élelmiszerként. A növény és hatóanyagai nem szerepelnek az EFSA emberi egészségre potenciálisan aggodalomra okot adó növényi anyagok listájában sem. Ezért a termék fogyasztását 4 éves kor felett, illetve terhesség és szoptatás alatt is ajánljuk. 4 és 10 éves kor között javasoljuk a fogyasztóknak a kapszulák szétbontását, mivel azok nagy méretűek, kisgyerekek számára nehezen lenyelhetők (Widy-Tyszkiewicz, Mousavi, Munir, Dalar).
A fogyasztás időtartama
- Nem ismert olyan anyag az eredi mályva levélben, amely indokolttá tenné a fogyasztás időtartamának korlátozását.
A felsorolt lehetséges mellékhatásokon, kölcsönhatásokon és ellenjavallatokon kívül a tudomány mai állása szerint nem ismert más számottevő kockázat az erdei mályva levelének fogyasztásával kapcsolatban a megadott adagolás mellett.
Étrend-kiegészítők kötelező figyelmeztetései
- Fogyasztása nem helyettesíti a változatos, kiegyensúlyozott étrendet és az egészséges életmódot.
- A napi ajánlott fogyasztási mennyiséget ne lépje túl!
- Kisgyermekek elől elzárva tartandó!
A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) által notifikált termék. Notifikációs szám: 32162/2023
|
Érzékszervi jellemzők
* Általános tájékoztató az alkalmazott grafikai jelölésekről (ikonokról)
Adagolás, fogyasztás, összetevők
- ADAGOLÁS:
- 1. Rendszeres bélmozgás, könnyű székletürítés, 2. Emésztőrendszer egészsége ►Naponta 2-3 alkalommal 2 kapszula étkezés előtt.
- 3. Torok nyugtatása, légutak egészsége ► Naponta 3-4 alkalommal 1 kapszula (teaként fogyasztva).
- FOGYASZTÁS:
- Kapszulaként fogyasztva ► Bő folyadékkal lenyelve.
- Teaként fogyasztva ► A kapszulák tartalmát szórja egy pohárba, majd öntse fel 2 dl 50-60 °C-os vízzel. Elkeverés után azonnal fogyasztható. A torok, a garat és a hangszálak nyugtatásához, a légutak egészségének megőrzéséhez válassza ezt a fogyasztási módot! Ismerje meg, hogyan és miért érdemes teát készíteni a kapszulákból!
- Folyadékban elkeverve ► A kapszulák tartalma elkeverhető akár hideg vízben is, vagy bármilyen más folyadékban (pl. méz, üdítő, turmix, shake, joghurt, olaj stb.).
- ÖSSZETEVŐK:
- Kapszulánként 500 mg erdei- és papsajtmályva-levél (Malvae folium) NaturMill® szuperfinom gyógynövénypor, kapszulahéj: zselatin.
Vélemények








Az erdei mályváról
Hatóanyagai
- Nyálka poliszaharidok (6-8%): galakturonoramnán, glükánok, arabinogalaktánok, valamint flavonoidok, kávésav, p-kumarinsav, izokvercitrin, kumarinok, fitoszterolok, pektin, cserzőanyagok, aminosavak.
Története
- Székletlazító hatása régóta ismert. Csapó József 1775-ben így írt róla: "szorulásban, vérhasban... nagy haszonnal élhetni e fű leveleivel" .
- Régies nevei közül is sok utal székletlazító hatására: csuszóka, haslágyítófű.
- Korong alakú termése egy kerek sajthoz hasonlít, innen kapta a papsajt nevét.
- A termése, a papsajt zölden ehető, zöldborsóra emlékeztető ízű.
Elterjedése
- Európában, Szibériában, valamint Közép-Ázsiában is elterjedt növény. Magyarországon gyakran találkozhatunk vele erdei irtásokon, erdőszéleken, parlagokon.
Leírása
- Általában egy évig él, de néha több éven keresztül is újra kihajt. Vastag karógyökere van, amelyből több szárat is fejleszt. Kerekded levelei tenyeresen karélyosak. Virágai rózsaszínűek, ritkábban fehérek, vagy lilásak.