Erdei málna levél
Ár:
1.790 Ft
50 db teljes értékű gyógynövény-kivonatot tartalmazó kapszula Egészségügyi hatásai: 1. A méhfalban lévő simaizmokra gyakorolt hatása révén elősegíti az egészséges menstruációt. 2. Antibakteriális, antioxidáns és összehúzó hatású cseranyagai elősegítik az egészséges emésztést. Népgyógyászati alkalmazása: |
|
Átlagos értékelés: | Nem értékelt |
Elérhetőség: | Raktáron |
Várható szállítás: | 2021. március 10. |
|
Leírás
Egészségügyi hatásait alátámasztó tudományos bizonyítékok:
1. Az egészséges menstruációt támogató hatása
- A málnalevélről számos kutatás kimutatta, hogy hatással van a méh simaizomzatára. A levélben lévő különféle alkotóelemek ellazíthatják és össze is húzhatják a méh simaizmait. (Dr. Zheng és munkatársai kutatása, Dr. Rojas-Vera és munkatársai kutatása)
- Az erdei málna levél eltérően hat a sima izmokra, attól függően, hogy azok hol helyezkednek el szervezetben, illetve milyen dózisban adagolják. A nagyobb dózis inkább a simaizmok ellazulását váltja ki, míg a kisebb koncentráció fokozza az összehúzódásokat. Megfigyelték, hogy az összehúzódott állapotban lévő simaizmokat inkább ellazítja, míg a relaxált állapotban lévő simaizomokat inkább összehúzódásra készteti. (Dr. Bamford és munkatársai kutatása, Dr. McFarlin és munkatársai kutatása)
- A hosszú távú tapasztalatok és a kísérleti eredmények alapján a málna levél készítményeket a gyógynövényszakértők a menstruációs görcsök tüneti kezelésére ajánlják. (Dr. Fossum és munkatársai kutatása)
2. Emésztést támogató hatása
- A málnalevél a méh simaizmain kívül hatással van a bél simaizmaira is. Kiegyenlítő hatásra révén segít a görcsös állapotok megszüntetésében, illetve a renyhe bélfalat összehúzódásra készteti. (Dr. Bamford és munkatársai kutatása, Dr. McFarlin és munkatársai kutatása)
- Az emésztést antibakteriális hatóanyagai is segítik, amelyek gátolják a fertőzést okozó baktériumok fejlődését. Antibakteriális hatása első sorban magas cseranyag tartalmára vezethető vissza. A cseranyagok egyúttal nyugtatják a gyulladt bélfalat is, mivel kicsapják a szabad fehérjéket, ezáltal egy védőréteget képeznek rajta. A málnalevél emésztőrendszerre gyakorolt hatása jól dokumentált mind a hagyományos használatot, mind a tudományos bizonyítékokat tekintve. (Dr. Fossum és munkatársai kutatása)
Málnalevél a népgyógyászatban
- Az előbbiekben ismertetett területeken túl az erdei málna levelét a népgyógyászat a szülés megkönnyítésére, légzőszervi megbetegedések esetén, szív- és érrendszeri problémák, pangásos szívelégtelenség, magas vérnyomás, cukorbetegség, vitaminhiány, hasmenés esetén is alkalmazza. Ezekből a területekből kiemelkedik a szülés megkönnyítésében játszott szerepe, amellyel kapcsolatban klinikai vizsgálatot is végeztek:
- Ausztrál kutatók egy olyan vizsgálatba vontak be 192 egészséges, nem veszélyeztetett terhes nőt, amelyben a terhesség 32. hetétől vizsgálták málnalevél hatását a szülés körülményeire. A várandós nőket két csoportra osztották, az egyik felük kapta a málnalevél tablettát, a másik felük pedig placebót (hatóanyag nélküli készítményt) A vizsgálat szerint a málnalevél fogyasztása semmilyen kockázattal nem járt sem az anyukák, sem kisbabák esetében. A vajúdás első stádiumát ugyan nem gyorsította, a második stádiumában azonban a korábban málnalevelet fogyasztó kismamák közel 10 perccel kevesebb ideig vajúdtak, mint a placebót kapók. Kevesebbszer kellett használni a születésnél a fogót is, a málna levél csoportnál esetében a szülések 19,1 százalékánál, míg a placebo csoportnál a szülések 30,4 százalékánál. A kutatók további vizsgálatokat javasoltak a málna levél szülésre gyakorolt hatásának teljes körű feltárásához. (Dr. Simpson és munkatársai kutatása)
Figyelmeztetések, ellenjavallatok
- Az erdei málna levelének fogyasztása nem helyettesíti a változatos, kiegyensúlyozott étrendet és az egészséges életmódot.
- Fogyasztása közben kialakuló székrekedés esetén mérsékelje vagy szüneteltesse szedését!
- A terhesség 32. hete előtt fogyasztása ellenjavallt!
- Gyermekek elől elzárva tartandó.
- Naponta legfeljebb 12 kapszula elfogyasztása javasolt!
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írd meg véleményed!
Az erdei málnáról
Hatóanyagai
- Cseranyagok (gallotanninok, elagitanniniok), flavonoidok (kaempferol és glikozidjai, quercitin és glikozidjai), némi illóolaj, C és E-vitamin, kalcium, magnézium, cink.
Története
- A málnát már a régi rómaiak is ismerték. Különösen Kis-Ázsia északnyugati tartományában, az ott emelkedő Ida-hegyen termett sok málna. Ezért nevezte Plinius "rubus idaeus"-nak (amely ma a tudományos neve), azaz "Ida-hegyi szedernek"
- Egyéb elnevezései: málnaszeder, malina, erdei szeder, tököncsén, csipkefa, himpér.
Elterjedése
- Magyarországon is őshonos növény.
Leírása
- Tüskés, föld alatti tarackokat hajtó, két méter magasra növő félcserje. Levelei általában 3-5, ritkábban 7 tagúak, felül fényesek, alul gyapjasak, szélük fűrészfogas. Fehér virágait májustól augusztusig nyitja. Piros, csonthéjas bogyókból álló terméscsoportja a szederrel ellentétben leválik a vackáról.
Adagolás, összetevők
Napi adag | Kétszer 1-3 kapszula. |
A) Kapszulaként fogyasztva | Bő folyadékkal lenyelve étkezés előtt. |
B) Teaként fogyasztva | A kapszulákat 2 dl frissen forralt vízbe helyezve, majd 3-5 perc után lassan, kis kortyokban elfogyasztva, étkezés előtt. Tudd meg, hogy mikor és miért érdemes teát készíteni a kivonatból! |
Összetevők | Kapszulánként 410 mg erdei málna levél (Rubi idaei folium) teljes értékű kivonata (DER 1,4:1), kapszulahéj:zselatin. |