Apróbojtorján (párlófű) herba
Ár:
1.790 Ft
50 db teljes értékű gyógynövény-kivonatot tartalmazó kapszula 2. Az epeelválasztás fokozásával hozzájárul a máj és az epe egészségéhez. 3. Hatóanyagi támogatják a torok és a száj nyálkahártyájának egészségét*. Népgyógyászati alkalmazása |
|
Átlagos értékelés: | Nem értékelt |
Elérhetőség: | Raktáron |
Várható szállítás: | 2021. március 10. |
|
Leírás
Egészségügyi hatásait alátámasztó tudományos bizonyítékok
1. A széklet sűrítését elősegítő hatása
- Az apróbojtorján akár 10 százalék cserzőanyagot (tannint) istartalmaz. A cserzőanyag nem egységes, hanem több hasonló tulajdonságú vegyület keveréke. Közös tulajdonságuk, hogy a fehérjékkel kovalens kötést képezve kicsapják azokat. Szabad fehérjék gyakran előfordulnak a gyulladt nyálkahártyán, a cseranyagok velük reakcióba lépve egy védőréteget hoznak létre. A gyulladt terület érzékenysége ezáltal csökken, kevésbé jutnak át rajta méreganyagok és a kórokozók. (Dr. Csupor Dezső kutatása)
- Az apróbojtorján cseranyagai jelentős antibakteriális hatással rendelkeznek, ezt támasztja alá az a kutatás, amelyben a párlófű kivonata eredményesen gátolta a fertőzést okozó Staphylococcus aureus baktérium fejlődését (Dr. Petkov kutatása)
- A párlófű kivonatáról egy másik kutatásban igazolták gyulladáscsökkentő hatását is. (Dr. Lamaison kutatása)
- A párlófű kivonata hatásosnak bizonyult a 1-es típusú herpes simplex vírus (HSV-1) ellen. (Dr. Li kutatása)
2. Epeelválasztást fokokozó és májat támogató hatása
- A növény tudományos neve (eupatoria) is arra utal, hogy az ókorban májbetegségek kezelésére használták (hepatiarius = májjal kapcsolatos).
- A több ezer éves tapasztalatot támasztja alá az a kutatás is amelyben az apróbojtorján kivonata májvédő hatásúnak bizonyult. A májvédő hatásért többek között az agrimonolide nevű hatóanyag lehet a felelős (Dr. Park és munkatársai kutatása)
3. A torok és száj nyálkahártyájának egészségét segítő hatása
- Az apróbojtorján cseranyagai ugyanolyan módon fejtik ki hatásukat a torok és a száj nyálkahártyája esetén, mint ahogy azt a bél nyálkahártyája esetén teszik és ahogy azt a széklet sűrítése esetében korábban ismertettük. A párlófű bevonó, gyulladáscsökkentő, antibakteriális és vírusellenes hatása ebben az esetben is érvényesül.
Apróbojtorján a népgyógyászatban
- A fentieken túl a népgyógyászatban gyomorpanaszok, irritábilis bél szindróma (IBS), cukorbetegség, tuberkulózis esetén alkalmazzák. Emellett vizelethajtó, szíverősítő és nyugtató hatást is tulajdonítanak neki. (TRC Natural Medicines)
Figyelmeztetések, ellenjavallatok
- A csillaggal (*) jelölt kedvező egészségügyi hatás eléréséhez készíts teát a kapszulákból! A részleteket lent, az Adagolás, összetevők résznél olvashatod.
- Az apróbojtorján levelének fogyasztása nem helyettesíti a változatos, kiegyensúlyozott étrendet és az egészséges életmódot.
- Fogyasztása közben kialakuló székrekedés esetén mérsékelje vagy szüneteltesse szedését!
- Gyermekek elől elzárva tartandó.
- Naponta legfeljebb 12 kapszula elfogyasztása javasolt!
Az apróbojtorján herba (Agrimoniae herba) szerepel a hatályos gyógyszerkönyvben (Ph. Hg. VIII.)
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írd meg véleményed!
Az apróbojtorjánról
Hatóanyagok
- Csersavak: 3-11% mennyiségben. Főképp proantocianidinek (kondenzált tanninok), kisebb részben ellagitanninok. Savak: palmitinsav, szalicilsav, kovasav, sztearinsav. Flavonoidok: 1,9% mennyiségben. Főképp hiperozid, rutin, izokvercitrin, kvercitrin, izovitexin, apigenin és glikozidjai, kempferol és glikozidjai, luteolin, kvercetin stb. Triterpének: főképp urzolsav (0,6%). Fenolsavak: klorogénsav, kávésav, elágsav, vanillinsav, szalicilsav, ferulasav stb. Ásványi anyagok: 7,5% kovasav tartalom. Vitaminok: C-vitamin, B3-vitamin-komplex (100–300 μg/g a levélben), B1-vitamin (2 μg/g a levélben), K-vitamin. Illóolaj: cedrol, alfa-pinén, linalool, alfa-terpineol, bornil-acetát, eukaliptol.
Története
- Az 1807-ben megjelent Magyar Füvész Könyvben a következő olvasható róla: “Teája a gőzölgést segíti, és a belső részeknek, tüdőnek, májnak, lépnek dugulásait nyitja”. A növény népnyelvben használt koldustetű, szőrféreg elnevezésére az ad magyarázatot, hogy a növény tüskés termése rátapad a ruhaszövetre, ezáltal úgy terjed, mint a tetű.
Elterjedése
- Egész Európában honos. Változatos, bolygatott termőhelyeken és talajokon (bokros helyeken, tisztásokon, erdők szélén, réteken) fordul elő.
Leírása
- 60-100 cm magas lágy szárú, tőlevélrózsás évelő növény. Szára felálló, egyszerű vagy felül elágazó, szőröktől érdes. A júniustól augusztusig nyíló sok kis apró sárga színű virág végálló füzért alkot. Hazánkban egy másik párlófűfajjal együtt fordul elő. Egyik megkülönböztető bélyegük, hogy a szagos apróbojtorján (A. procera) sziromlevelei kicsípett csúcsúak.
Adagolás, összetevők
Napi adag | Kétszer 1-3 kapszula. |
A) Kapszulaként fogyasztva | Bő folyadékkal lenyelve étkezés előtt. |
B) Teaként fogyasztva | A kapszulák tartalmát 2 dl forró vízbe helyezve, majd felkeverés után teaként fogyasztva. Tudd meg, hogy mikor és miért érdemes teát készíteni a kivonatból! |
Összetevők | Kapszulánként 350 mg apróbojtorján (párlófű) herba (Agrimoniae herba) teljes értékű SonicFine® kivonata (DER 2:1), kapszulahéj:zselatin. |