Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k alkalmazását az Adatkezelési tájékoztatónkban foglaltaknak megfelelően.
Menü

Alexandriai szenna

Ár:
2.190 Ft
Mennyiségi kedvezmény
3 db -tól
1.890 Ft / db

60 db étrend-kiegészítő kapszula,
bevizsgált, kiváló minőségű gyógynövényekből.

Az alexandriai szenna és a papsajtmályva-levél hivatalos jegyzékben szereplő egészségtámogató hatása:

Segítenek fenntartani a rendszeres bélmozgást.

Mindkét gyógynövényt évezredek óta alkalmazzák erre a célra!

Elérhetőség: Raktáron
Várható kézbesítés: 2024. december 27.
Hűségpontok: 219
Átlagos értékelés: 5 / 5 csillag! (3)
Menny.:db

Telefonon vagy üzletben

MEGRENDELEM TELEFONON 

ÜZLETBEN VESZEM MEG

Részletes ismertető

Miért ajánljuk?


Mikor ajánljuk?

  • A szennalevél szennozid, valamint az erdei mályva levél poliszacharid hatóanyagai segítenek a bélmozgás serkentésében. Ez különösen hasznos azok számára, akiknek természetesen lassú a bélmozgása, emiatt ritka a székletürítése. A két gyógynövény együttes fogyasztása akkor is hasznos lehet, ha valaki például diéta vagy a szervezet méregtelenítése érdekében gyorsítani szeretné a salakanyagok eltávolítását. ⇒ Részletes tájékoztató az terméken megjelenő egészséggel kapcsolatos állításokról.
  • A termék 9,9 mg hashajtó hatású szennozid-B hatóanyagot tartalmaz, amely Magyarországon az étrend-kiegészítőkben alkalmazható maximális mennyiség. (Gyógyszerekben 10-30 mg szennozid-B hatóanyag megengedett az Európai Gyógyszerügynökség Gyógynövény Szakbizottsága ajánlása alapján, ennek megfelelően lesz erősebb a hatás is)

A termék fogyasztása legfeljebb egy hétig ajánlott folyamatosan! Az egyhetes kúra után javasoljuk a kizárólag mályvalevelet tartalmazó Erdei mályva levél étrend-kiegészítő gyógynövénykapszulánk alkalmazását, amely már 4 éves kortól, valamint terhesség és szoptatás alatt is folyamatosan fogyasztható!


Az alexandriai szenna és a papsajtmályva egészségtámogató hatásai

 

Székletlazítást és rendszeres bélmozgást támogató hatása

  • A szenna hatóanyagai, a szennozidok a bélben átalakulnak, majd a képződő vegyületek a bélfal simaizomzatára hatva fokozzák a bélmozgásokat, csökkentik a bélnyálkahártya vizfelszívó-képességét, ezzel lazítva a székletet. Mindezek eredményeként a bélmozgás gyorsul, a béltartalom gyorsabban áthalad a bélrendszeren.
  • Idős korban a bélműködés renyhébb, és a bélreflexek romlása, valamint az elfogyasztott élelem mennyiségének csökkenése miatt a székletürítés ritkábbá válik. Egy Finnországban végzett klinikai vizsgálatban idősek részvételével tanulmányozták a széklettömeg-növelő (rosttartalmú) hashajtóval kombinált szenna hatását egy gyakran használt hashajtó hatóanyaggal, a laktulózzal összehasonlítva. Azt találták, hogy a szennatartalmú készítményt szedőknél gyakoribb volt a székletürítés (Kinnunen). Egy másik modern (véletlen besorolásos, palcebokontrollos, kettős vak) észak-írországi kutatásban is az előző két kezelést hasonlították össze, és megállapították, hogy nemcsak a székelési gyakoriságot javította jobban a szennát is tartalmazó kezelés, hanem azt is, hogy a székletürítés kisebb erőfeszítéssel járt ebben a csoportban (Passmore).
  • Egy USA-ban végzett vizsgálatban azt tanulmányozták, hogy a rosttartalmú hashajtók kiegészítésére adott szenna hogyan befolyásolja a kezelés hatásosságát. A résztvevők egy része útifűmagot, mások szennával kiegészített útifűmagot kaptak. A szennával kiegészített kezelés lazább és gyakoribb székletet eredményezett, mint az önmagában alkalmazott rost (Marlett).
  • Japánban szintén modern kutatási módszerekkel vizsgálták a szenna hatását, egyrészt placebóval, vagyis hatóanyag nélküli készítménnyel, másrészt egy ozmotikusan ható hashajtóval, a magnézium-oxiddal hasonlították össze. Mindkét székletlazító kezelés jelentősen gyorsította a bélmozgást. (Morishita). A szenna egy másik vizsgálatban a széles körben használt hashajtó hatóanyaggal, a nátrium-pikoszulfáttal is egyenrangú hatásosságúnak bizonyult (MacLennan).
  • A papsajtmályva vízoldható poliszacharid hatóanyagai megkötik a széklet víztartalmát, ezzel lágyítják azt. A poliszacharidok emellett a bélnyálkahártya felszínét is síkosítják, így a széklet könnyebben tud távozni ürítéskor. Bár önmagában enyhébb hatású, mint a szenna és a kutyabenge, nagy előnye, hogy nem szokik hozzá a szervezet, így korlátlan ideig alkalmazható (Elsagh).
  • Az erdei mályva egészséges székletürítésre gyakorolt pozitív hatását placebokontrollos klinikai kutatásban is megerősítették. A 203 részvevővel végzett vizsgálatban 18 és 65 év közötti személyek vettek részt. A kutatás négy hétig tartott, de már ez első héten másfélszeresére nőtt a székletürítések száma a mályvalevelet fogyasztóknál, a negyedik hét végére pedig további javulást mértek. A nehezen üríthető kemény széklet előfordulása a kísérlet végén felére csökkent. A résztvevők 81 százaléka arról számolt be, hogy lágyabb lett a széklete. 76 százalékuk ítélte meg úgy, hogy a mályvalevél hatására kevésbé kellett erőlködniük a székletürítés közben (Elsagh).
  • Az emésztőrendszer megfelelő működéséhez nélkülözhetetlen az egészséges bélflóra. A bélbaktériumok képesek feldolgozni olyan tápanyagokat, melyeket az emésztőrendszerünk nem tud lebontani. Ezek az anyagok tápanyagként szolgálnak a hasznos bélbaktériumainknak. A mályvafélék egyes hatóanyagai is ezek közé tartoznak (Cardona, Batiha).

További gyógynövények a "SZÉKLETLAZÍTÁS" kategóriában

 

Szennalevél


Figyelmeztetések

Fogyasztása ellenjavallt meglévő emésztőrendszeri fekélyek és gyulladások, bélelzáródás és -szűkület, ismeretlen eredetű hasi fájdalom és elektrolit-háztartási zavar esetén.

  • Az alexandriai szenna gyomor- és bélirritáló hatása miatt súlyosbíthatja a fent említett betegségek tüneteit, így fogyasztása ellenjavallt ezekben az esetekben (Knoess).

Nem javasolt együtt alkalmazni szívglikozidokkal, édesgyökérrel, illetve növényi vagy szintetikus vizelet- és hashajtókkal.

  • Kutatások alapján az alexandriai szenna levél növelheti az egyes szívglikozid-tartalmú gyógyszerek káros hatását. Vizelethajtó gyógynövényekkel (pl. zsurlóval) és igazi édesgyökérrel történő egyidejű fogyasztása növelheti a kálium kiürülését a szervezetből. A szennalevélben található hashajtó hatású hidroxiantracén-glikozid növelheti más hashajtó hatású anyagok hatását (XingKnoess).

Alkalmazásakor átmeneti emésztőrendszeri panaszok (puffadás, hasmenés) jelentkezhetnek.

  • Az alexandriai szenna fogyasztásának leginkább számottevő mellékhatása az emésztőrendszeri panaszok megjelenése. Ilyen panaszok esetén javasolt a napi adag, vagy az alkalmazás gyakoriságának csökkentése. A mályvalevéllel végzett vizsgálatok egyike sem utal arra, hogy mellékhatások jelennének meg a megadott adagolás mellett (Coskun, Passmore, LangmeadKnoess, Widy-Tyszkiewicz).

Legfeljebb egy hétig fogyasztható folyamatosan!

  • Az alexandriai szenna hosszútávú alkalmazása káros hatásokkal járhat. Ilyen lehet például a hasmenés, melynek következménye a folyadék- és elektrolitveszteség és ezáltal az elektrolit-háztartás egyensúlyának felborulása. Ezen felül hidroxiantracén hatóanyagai túlzott fogyasztás esetén májkárosító hatásúak lehetnek. A huzamosabb ideig történő fogyasztás hozzászokást is okozhat. A mályvalevéllel végzett vizsgálatok egyike sem utal biztonsági aggályokra. Egy klinikai vizsgálat során a mályvalevél kivonat napi 1 g-os adagban 4 hétig fogyasztva nem okozott mellékhatásokat (Knoess, Widy-Tyszkiewicz, Vanderperren, Haoudar, Elsagh).

12 éves kor alatt, valamint a terhesség és a szoptatás időszakában fogyasztása nem ajánlott!

  • A termék alkalmazását 12 éves kor alatt nem ajánljuk a napi adagban található hidroxiantracén-glikozid mennyisége miatt.
  • A számos klinikai és megfigyeléses vizsgálat ellenére eddig sem a várandósság, sem pedig a szoptatás alatt nem igazolták az alexandriai szenna negatív hatásait. Ugyanakkor a rendszeres bélmozgás fenntartására és a székrekedés kezelésére elsőként más, alacsonyabb kockázattal járó kezeléseket ajánlott végezni, mint például az életmód-változtatás, az étrend módosítása, vagy a széklet tömegét növelő készítmények használata (Knoess).

A felsorolt lehetséges mellékhatásokon, kölcsönhatásokon és ellenjavallatokon kívül a tudomány mai állása szerint nem ismert más jelentős kockázat az alexandriai szenna és az erdei mályva levél fogyasztásával kapcsolatban.

Étrend-kiegészítők kötelező figyelmeztetései

  • Fogyasztása nem helyettesíti a változatos, kiegyensúlyozott étrendet és az egészséges életmódot.
  • A napi ajánlott fogyasztási mennyiséget ne lépje túl!
  • Kisgyermekek elől elzárva tartandó!

Termékminőség

BEVIZSGÁLT, KIVÁLÓ MINŐSÉGŰ GYÓGYNÖVÉNYBŐL

Termékünket mindig az elérhető legjobb alapanyagból gyártjuk. A makroszkópos és mikroszkópos, valamint az organoleptikus vizsgálatok és a szuperfinom por szemcseméret meghatározása saját minőségi szabványaink szerint történik. A termék gyártói minőségi tanúsítványa ide kattintva tölthető le.



ACRLAB tanúsított minőség
 

"ACRLAB" MINŐSÉGTANÚSÍTÓ VÉDJEGY

A laboratóriumi vizsgálatokban állandó partnerünk az ACCREDIT Laboratórium Kft, amely az ACRLAB minőségtanúsító védjegy használatát minden esetben gyártási tételenként engedélyezi. A termékkel kapcsolatos részletes analitikai vizsgálatok eredményei letölthetők a laboratórium honlapjáról ide kattintva.

Gyártásunk minőségbiztosítási folyamatairól ide kattintva olvashat bővebben.



Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) által notifikált termék. Notifikációs szám: 32474/2023


Kosárba


Érzékszervi jellemzők

 

* Általános tájékoztató az alkalmazott grafikai jelölésekről (ikonokról)


Adagolás, fogyasztás, összetevők

ADAGOLÁS ► Naponta 1 kapszula az esti étkezést követően. Hatása másnap reggel jelentkezik.
FOGYASZTÁS Kapszulaként fogyasztva ► Bő folyadékkal lenyelve.
Teaként fogyasztva ► A kapszulák tartalmát szórja egy pohárba, majd öntse fel 2 dl 50-60 °C-os vízzel. Elkeverés után azonnal fogyasztható. Ismerje meg, hogyan és miért érdemes teát készíteni a kapszulákból!
Folyadékban elkeverve ► A kapszulák tartalma elkeverhető akár hideg vízben is, vagy bármilyen más folyadékban (pl. méz, üdítő, turmix, shake, joghurt, olaj stb.)
ÖSSZETEVŐK ► Kapszulánként 500 mg szuperfinom instant gyógynövénypor (alexandriai szennalevél [Sennae folium] és papsajtmályvalevél [Malvae folium] keveréke) 9,9 mg szennozid-B-re standardizálva, kapszulahéj:zselatin..

Link az értékelési szabályokra

Várjuk az Ön értékelését és véleményét is!

A FOGYASZTÓI ÉRTÉKELÉSEK, VÉLEMÉNYEK MODERÁLÁSÁNAK ÉS MEGJELENÍTÉSÉNEK SZABÁLYAI
A vásárlói vélemények alapján se tulajdonítson a terméknek betegséget megelőző vagy kezelő hatást! ⇒ További részletek.

Vélemények

5.00
3 értékelés
5
(3)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Írja meg véleményét!
| 5 / 5 csillag!
2024. 04. 15.
Műtét után szükség volt arra, hogy lazítsam a székletemet. Mivel ez nem szedhető folyamatosan így csak végszükség esetén használom, ha elfogy a mályvalevél. Ez is egy nagyon jó szer!
| 5 / 5 csillag!
2024. 01. 21.
Örülök hogy rendeltem, eddig csak teszi a dolgát és ez a lényeg. Ajánlani tudom!
| 5 / 5 csillag!
Igazolt vásárlás
2023. 04. 25.
Teljesen szuper!!!
Teszi a dolgát,amit ìr mind igaz!
A bolt pedig csodás!!!!

Az alexandriai szennáról

Hatóanyagai

  • A szenna hatóanyagai az antrakinonszármazékok közé tartoznak. A levél 1-5%, a termés 2-5%-os mennyiségben tartalmazza ezeket a vegyületeket, amelyek közül a fő komponensek a szennozid A és B. 

 

Története

  • A szennafajokat nemcsak gyógynövényként hasznosítják, hanem dekorációs céllal, dísznövényként is ültetik. A több tucat szennafaj közül a modern gyógyászatban az alexandriai szenna (Senna alexandrina) játszik jelentősebb szerepet. A szenna felhasználási céljai összefüggenek markáns hashajtó hatásával: székrekedés esetén, valamint fogyókúra hatékonyságának fokozására használják évszázadok óta. 
  • Ugyanerre a célra más, rokon fajok is használhatóak, egyéb fajokat pedig más célokra (pl. hajápolás) is alkalmaznak. A szenna fajok népi gyógyászati alkalmazása sokszínű, a bélférgesség és ízületi panaszok kezelésétől a bőrpanaszok enyhítéséig.

 

Elterjedése

  • A szennafajok a trópusi és a szubtrópusi területeken őshonos cserjék és kisebb fák.

 

Leírása

  • Az alexandriai szenna fürtös, sárga, az akácra emlékeztető virágú fa. A gyógyászatban a növény levelét, hüvelytermését vagy azok készítményeit alkalmazzák.

Könyv


Gyógyítás és egészségmegőrzés növényekkel

Gyógyítás és egészség-megőrzés növényekkel.

KÖZÉRTHETŐEN, TÖMÖREN, TUDOMÁNYOSAN ALÁTÁMASZTVA A GYÓGYNÖVÉNYEKRŐL

100 gyógynövény részletes bemutatása, 700 tudományos kutatás értékelése, 200 hivatalos ajánlás betegségkezelésre, 400 uniós egészségtámogató hatás, 300 színes gyógynövényfotó. Gyógynövények története, fő hatóanyagok, gyógynövény-készítmények, mellékhatások, ellenjavallatok és sok más érdekes téma a könyvben! TOVÁBBI RÉSZLETEK

Vásároljon három doboz gyógynövénykapszulát és 50% kedvezménnyel vásárolhatja meg az ACCREDIT Laboratórium Kft.-vel közösen kiadott egyedülálló gyógynövénykönyvet!

Keresés